01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Strážníci zabránili dalšímu týrání sov pálených

ikona foto 20x100

Cizinci bez příslušného povolení využívali k veřejné produkci chráněná zvířata. Pracovnice České inspekce životního prostředí na místě vyhodnotila, že se jedná o jejich týrání.

Na Staroměstském náměstí si strážník všiml muže, který společně se dvěma asistenty veřejně vystupoval se zvířetem v rozporu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání. Když začal situaci dokumentovat, muž si ho všiml a zvířata rychle schoval do klece. Strážník muže následně vyzval k předložení potvrzení o ohlášení veřejné produkce. Dvaatřicetiletý cizinec vůbec netušil, že nějaké potvrzení potřebuje. Přivolaná inspektorka pak potvrdila, že cizinec k produkci využíval chráněné sovy pálené a že zde docházelo k týrání zvířat. Proto obě zvířata odebrala a odvezla. Přestupkovým jednáním muže se bude zabývat správní orgán.

Bohužel se nejedná o ojedinělý případ. Problematiku vystupování s chráněnými zvířaty strážníci z centra metropole řeší několik let. Ve většině případů se jedná o cizince, někdy i organizované skupiny, které nemají žádné zábrany. Díky organizovanosti není zcela jednoduché je strážníky v uniformě při produkci přistihnout. Pokud se jim to podaří, čelí verbálním útokům a vyhrožování právníky. Kolem produkce se zvířaty se „točí“ poměrně velké peníze. Majitelé zvířat si mnohdy přijdou na desítky tisíc korun za jeden den. Přitom sova pálená se dá pořídit za několik stokorun. Díky výborné spolupráci s Inspekcí životního prostředí se alespoň daří chráněná zvířata zachraňovat.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy