titulka odboryPražskou městskou policii navštívil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Dnes dopoledne proběhlo na půdě ředitelství městské policie v Praze jednání ředitele Eduarda Šustera s předsedou největší odborové centrály Josefem Středulou.

Jednání se dále zúčastnili zástupci Odborového svazu státních orgánů a organizací a vedení městské policie. Vedle představení činností, které městská policie pro metropoli zajišťuje, se Josef Středula zajímal také o nábor nových strážníků, jejich výcvik, materiální vybavení a pracovní podmínky pro zaměstnance. Diskutovalo se mimo jiné o odchodech strážníků, kteří koncem roku nesplní zákonem stanovenou podmínku vzdělání. Rovněž také o připravované novele zákona o obecní policii, která v příštích dnech projde připomínkovým řízením. Oba představitelé se vzájemně shodli na zásadní připomínce týkající se pravidelného tříletého přezkušování strážníků z odborných znalostí. Považují za dostatečné prověření znalostí strážníka v pětiletém cyklu, přičemž po třetím úspěšném složení zkoušek by byla strážníkům odborná způsobilost přiznána na zbytek jejich profesní kariéry. Josef Středula si prohlédl i centrální operační středisko, kde se zajímal o jeho fungování, využívání linky tísňového volání 156 a městský kamerový systém. Na závěr Josef Středula sdělil, že se vedení městské policie za poslední dva roky podařilo napravit poškozené jméno této organizace. „Jsem rád, že jsem měl možnost poznat městskou policii také z jiného pohledu, než běžného občana. Podle mého názoru jsou kroky vedoucí ke stabilizaci městské policie dobře nastaveny“, dodal Středula.

foto: DS MP Praha 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka letni cislo 2019

Přinášíme vám nové letní číslo našeho časopisu Pražský strážník. Tentokrát jsme se zaměřili na rodinné výlety. Můžete s námi navštívit např. ZOO Liberec, Mirakulum Milovice, Techmanii v Plzni či pěšky vyjít na Křemešník… 

archiv (od roku 2004)