krev03V pondělí 22. června 2015 přišli do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady strážníci Městské policie hlavního města Prahy, aby dobrovolně darovali krev.

Již osmnáctým rokem pokračuje městská policie v tradici, jejímž smyslem je podpořit dobrou věc. Strážníci jsou si vědomi toho, že každá kapka krve může přispět k záchraně lidského života a krev je tou nejcennější tekutinou na světě, kterou nelze nahradit. Darovat krev přišlo více jak 60 strážníků, přičemž mnoho z nich je navíc i v registru dárců kostní dřeně. „Jsem rád, že se každý rok počet dobrovolných dárců z řad strážníků městské policie zvyšuje. Dnes a denně se v rámci svých pracovních povinností strážníci setkávají s případy, kdy každá darovaná kapka krve může zachránit život,“ dodal Bc. Libor Hadrava, radní pro bezpečnost hl. m. Prahy. Sami strážníci říkají: „Tímto pomáháme druhým, i když nejsme přímo v ulicích metropole. Chceme i touto formou dárcovství krve pomoci přispět k záchraně zdraví a života druhých.“ Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka web listopad

V novém čísle se ohlédneme formou vzpomínek našich zaměstnanců na listopadové události roku 1989, dále v rubrice Historie vám nabízíme exkurzi do tábora Vojna u Příbrami, ukážeme vám práci našich kolegů u MP Rakovník a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)