Titulní foto„Cedr 10, zajeď mi prověřit oznámení do ulice Jeseniova, nedovolené parkování.“ Zazní z vysílačky strážníků v autohlídce, která zajišťuje l.156  na obvodním ředitelství Prahy 3. 

Je úterý 2. června a my jsme připraveni zdokumentovat vše tak, abychom Vám mohli ukázat další den strážníků Městské policie hl. m. Praha. Oznámení o nedovoleném parkování prověříme a zanecháme několik výzev za stěrači špatně parkujících vozidel. Nicméně, ještě předtím, než nám operační středisko předá toto oznámení, zkontrolujeme místa, kde se často schází lidé bez domova a narušují veřejný pořádek. Jedná se o lokality: Nákladové nádraží Žižkov, Jarov, Na Balkáně a opuštěný objekt v ulici Malešická. Vracíme se na služebnu, abychom si vyzvedli přístroj na kontrolu čipů u psů. Na Vítkově v tomto smyslu provedeme preventivní kontrolu. Vše je bez závad. Jedeme se podívat do překrásného parku uprostřed Žižkova (Parukářky), abychom ověřili, že i zde je vše v pořádku. Pak už přijímáme jedno oznámení za druhým.

„Cedr 10, prověř mi Sladkovského náměstí. U kostela naproti základní škole mají být narkomani aplikující si drogu.“

Na místě se dotyční již nenacházeli, ale zanechali zde použité jehly, které bezpečně odklidíme.

„Cedr 10, zajeď mi do ulice Chrudimská, špatně parkující vozidlo.“

Parkovalo neoprávněně. Tentokrát jsme zavolali „odtahovku“ a vozidlo nechali odvézt.

„Cedr 10, prověř mi oznámení v parku u ulice Na Chmelnici, má tam pobíhat muž bez kalhot.“

Nepobíhal, seděl. Pravda, bez kalhot, ale v trenýrkách. Prý si chtěl opálit nohy. Řešili jsme domluvou. Mladý muž se oblékl a z místa odešel.

„Cedr 10, zajeď k benzínové pumpě xxx. Oznamovatel se domnívá, že skupinka Romů, co zde dofukují kola u kočárku, jej dozajista odcizili.“

Neodcizili. Kočárek byl jejich. Vyndali jej ze sklepa, dofoukli kola, aby ho mohli darovat příbuzné.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka web listopad

V novém čísle se ohlédneme formou vzpomínek našich zaměstnanců na listopadové události roku 1989, dále v rubrice Historie vám nabízíme exkurzi do tábora Vojna u Příbrami, ukážeme vám práci našich kolegů u MP Rakovník a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)