titTentokrát vás zveme za strážníky na Prahu 5. Hlídka na sídlišti Barrandov měla za úkol kontrolovat, zda majitelé pejsků dodržují vyhlášku hl. m. Prahy č. 18/2004 o místním poplatku ze psa. Každý majitel psa je totiž povinen svého čtyřnohého kamaráda ve věku šesti měsíců nechat očipovat nebo tetovat a zanést do evidence pražského magistrátu.

Kontrola se provádí standardně vizuální kontrolou ušního tetování nebo přiložením čipové čtečky k blízkosti čipu. Následnou kontrolou evidenčního čísla v městské databázi je ověřováno, zda jsou za pejska uhrazeny místní poplatky. 

Při ztrátě psa s čipem má jeho majitel naději, že ho dostane v co nejkratší době zpět. Rovněž majitel, který dal psa označit mikročipem a přihlásí se do evidence chovatelů psů, má nárok na úlevu od místního poplatku za svého psa. 
Více info ZDE

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka web listopad

V novém čísle se ohlédneme formou vzpomínek našich zaměstnanců na listopadové události roku 1989, dále v rubrice Historie vám nabízíme exkurzi do tábora Vojna u Příbrami, ukážeme vám práci našich kolegů u MP Rakovník a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)