1 titulkaNedávno došel na Městskou policii Praha zajímavý dopis s neméně zajímavou pozvánkou: Karlos Vémola nabídl pražským strážníkům, že pro ně povede seminář a trénink, zaměřený na sebeobranu.

Karlose Vémolu není asi třeba dlouho představovat: profesionální bojovník od roku 2008, několikanásobný CFC šampion v těžké váze, několikanásobný MMA šampion ve střední váze nebo XFN šampion v polotěžké váze.

Trénink se uskutečnil v pátek 21. června ve školicím středisku MPP na Praze 8. Zúčastnilo se ho přes dvacet strážníků. Strážníci si v oblasti sebeobrany vyzkoušeli zase něco jiného: od rozcvičky až po odlišné styly sebeobrany i hmaty a chvaty. Poděkování strážníků patří nejen Vémolovi, ale i jeho společníkovi Tomáši Peleškovi, zápasníkovi MMA, thaiboxu či jiu-jitsu, ale také dlouholetému policistovi PMJ. Trénink tak byl okořeněn zajímavými připomínkami a poznatky z praxe.

Na začátku byla nejistota, co můžou strážníci vlastně čekat. Na konci byla propocená trička, bolavá těla a pocit, že tohle byl rozhodně smysluplně využitý čas!

PS: Nedejte na image. Karlos Terminátor Vémola je ve skutečnosti příjemný, sympatický a vtipný společník.