titulka oceneni primatorka 2018Dvě události, tragické a rozsáhlé. Zasahující hasiči, záchranáři, policisté, strážníci. Ti všichni se včera sešli v pražské primátorské rezidenci, aby z rukou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové převzali poděkování za zásluhy, profesionální přístup a bezchybnou koordinaci, ve formě ocenění za zásahy v mimořádných událostech.

V měsíci lednu zažila Praha dvě rozsáhlé tragické události, které si vyžádaly i oběti na lidských životech. Náročnost likvidace jejich následků znamenala  plnou pohotovost všech složek integrovaného záchranného systému, které svým profesionálním nasazením zabránily dalším ztrátám. Prokázaly, že jejich vzájemná kooperace a koordinace je na vysoké úrovni. Jednalo se o zásahy u dvou nešťastných událostí, které se odehrály v lednu krátce po sobě. Tragická nehoda autobusu u Horoměřic a rozsáhlý požár hotelu v Náplavní ulici. Za profesionální přístup a mimořádné nasazení poděkovala primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová během slavnostního večera v rezidenci primátora dvěma stovkám příslušníků složek IZS: „Velice si Vás vážíme za to, jakým způsobem jste schopni se v takovýchto případech zkoordinovat. Díky tomu nevznikají ještě větší škody a ztráty na životech. Děkuji Vám za to jménem Prahy.“ Z jejích rukou pak přítomní příslušníci IZS převzali ocenění „Za mimořádné nasazení ve službách hlavního města Prahy“. Bylo mezi nimi i dvanáct strážníků pražské městské policie z Obvodního ředitelství Prahy 2, kteří zasahovali u výše zmíněného požáru. Radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava k tomu dodává: „Já se domnívám, že toto oceňování je důležité. Zvláště policisté a strážníci jsou očima veřejností vnímáni negativně. Tímto jim dáváme najevo, že si jejich práce vážíme.

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps kveten 2018

V novém čísle vás seznámíme s činností strážníků na Praze 15, podíváme se do vojenského muzea v Lešanech, připomeneme si Pomněnkový den a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)