Poděkování občana J. S. – strážníkům OŘ 1, 3, 14, 15, 11, Kanceláři ředitele MP, Ekonomickému oddělení, Úseku výkonu služby, Oddělení prevence ze dne 29. října 2018

Dobrý večer, dovolte mi, abych poděkoval všem příslušníkům Městské policie hl. m. Prahy za výbornou spoluorganizaci nedělní vojenské přehlídky v rámci oslav 100 let republiky a za velmi příjemné jednání. S pozdravem a přáním příjemného večera a mnoho úspěchů J. S.

Poděkování občanky D. M. – strážníkům OŘ 15 ze dne 6. listopadu 2018

Vážení, ráda bych poděkovala dvěma Vašim policistům a to M. Š a T. K., kteří mi pomohli v zoufalé situaci, když jsem si zabouchla dveře u auta. V autě zůstalo vše, klíče od bytu, auta, mobil i mé dvě francouzské hole, bez kterých se daleko nedostanu. Okolo jedoucí řidič byl také tak laskav, že k Vám zavolal, protože jsem neměla mobil. Vaše kolegyně mi sehnala číslo na syna, které si nepamatuji, protože ho mám v mobilu. Z opravdu pro mě zoufalé situace mne nakonec vaši kolegové vysvobodili a ani si neumí představit, jak jsem jim nekonečně vděčná. Buďte tak laskav a ještě jednou jim za mne poděkujte. D. M., Praha 22

Poděkování Corinthia hotelu – strážníkům Taxi skupiny ze dne 10. listopadu 2018

Dobrý den, rád bych touto cestou poděkoval strážníkům z Taxi skupiny – směny C, kteří dnes mezi jednou a druhou hodinou ranní řešili problém našeho hosta. Host byl ošizen řidičem taxi, který si za cestu na Vysočany a poté na Vyšehrad řekl o 300 Euro. Velké díky strážníkům, kteří během snad 20 minut onoho hříšníka našli a přivedli k nám do hotelu, kde předal našemu hostu peníze, o které jej obral. Jejich práce byla naprosto profesionální a hlavně velice efektivní a rychlá. Ještě jednou moc děkujeme za tým hotelu Corinthia i za našeho hosta. S pozdravem F. S.

Poděkování armádního generála Ing. A. O. – strážníkům Oddělení prevence, Úsek pro výkon služby, Kancelář ředitele ze dne 9. listopadu 2018

Vážený pane řediteli, u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu se ve dnech 26. - 28. října konalo několik akcí, které byly součástí oslav, jejichž vyvrcholením byla slavnostní přehlídka. Těchto akcí se významně účastnila Armáda České republiky, Policie České republiky, Hasičský záchranný sbor České republiky, Zdravotnická záchranná služba, Celní správa, Městská policie hl. m. Prahy i další orgány státní správy a samosprávy. Vrcholní ústavní a vládní představitelé a především veřejnost vysoce ocenili způsob, jakým ozbrojené síly, bezpečnostní a záchranné sbory prezentovaly svou připravenost sloužit státu a občanům. Rád bych vyzdvihl několik Vašich zástupců, kteří se velkou měrou podíleli na přípravě a vlastním provedení akcí a tím přispěli k jejich důstojnému průběhu: M. H., R. V., I. S., R. V. Tito lidé plnili zodpovědně své úkoly v jednotlivých oblastech, ale zároveň projevili mimořádnou schopnost pracovat jako kompaktní tým. Chtěl bych Vás proto touto cestou požádat o jejich ocenění. Děkuji za vynaložené úsilí a dobře vykonanou práci a těším se na další spolupráci. Armádní generál Ing. A. O.

Poděkování občanky H. J. – strážníkům OŘ 6 ze dne 7. listopadu 2018

Dobrý den, ráda bych vám poděkovala. Vaši kolegové z městské policie se služebními čísly 0124 a 2125 nám hodně pomohli. V neděli jsme byly navštívit hrob našeho tatínka na Praze 6, na Evropské, u Divoké Šárky. V tento den by se dožil 94. let a tak to pro mne, pro maminku (88 let a o berlích) a pro mou sestru (na vozíčku) bylo velmi důležité zajít za ním. Manipulace s vozíkem pro silné chlapy, zvláště když cesta vede z kopce – do kopce a po nerovném terénu. Požádaly jsme o pomoc vaše 2 kolegy a ti byli velmi ochotní. Měly jsme velkou radost a ještě jednou mockrát děkujeme! J. H. s rodinou

Poděkování občana J. Č. – strážníkům OŘ 5 ze dne 17. listopadu 2018

Dobrý den, 17. 11. 2018 v 16:30 h se nám stalo, že jsem potřeboval pomoct s odtahem cizího vozidla v ulici Nádražní, aby naše auto mohlo vyjet z parkovacího místa. Po zavolání na linku 156 do cca 5min přišli strážníci a začali věc řešit. Po marném hledání majitele vozu se chlapi rozhodli naše auto fyzickou silou odtáhnout, abychom vycouvali. Prosím řešte tuto pochvalu, protože strážníci byli opravdu, ale opravdu, ochotní pomoct a hlavně si fakt mákli. Opravdu neskutečný lidský přístup a po půl hodině práce jsme mohli odjet. Napsal jsem si čísla strážníků, je to 3381 a 3311, opravdoví chlapi na svém místě. Prosím opravdu o zaslouženou pochvalu. Č. J.

Poděkování Krajského Ředitelství Policie hl. m. Prahy – strážníkům OŘ 8 ze dne 27. listopadu 2018

Dobrý den, chtěl bych poděkovat dvěma příslušníkům Městské policie Praha, kteří 27. 11. v 1:00 ráno přijeli vozem na Klapkovu ulici 106 a zajistili, že pán bez domova neumrzl na ulici a snad se dostal i po svých z nemocnice. Jakkoliv se jistě jedná vlastně o drobnost, jejich každodenní práci, přesto jim velmi děkuji. S pozdravem J. A.

Poděkování Úřadu městské části Praha 10 – Kancelář starosty – řediteli MP hl. m. Prahy ze dne 19. listopadu 2018

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkoval za Vaši mnohaletou a úspěšnou spolupráci. Vaše osoba byla pro mě vždy garancí vysoké profesionality a lidského přístupu, které nám pomáhaly řešit velkou řadu překážek. Bylo mi velkou ctí s Vámi spolupracovat a věřím, že budeme mít i v budoucnu příležitost k další spolupráci. Vážený pane řediteli, přeji Vám v následujícím pracovním i osobním životě mnoho štěstí a úspěchů. S úctou B. Z.

Poděkování občanky K. J. – strážníkům OŘ 14 ze dne 27. listopadu 2018

Vážený pane řediteli, ráda bych tímto dopisem chtěla poděkovat dvěma strážníkům Městské policie pro Prahu 14 za pomoc, kterou mi poskytli dne 24. 11. 2018 okolo 21. hodiny v ulici Broumovská na Praze 14. Byla jsem na cestě domů, v autě dvě malé dcery a znenadání jsem píchla pneumatiku. Volala jsem tedy asistenční službu, kde mi bylo sděleno, že na místo mohou dorazit nejdříve za hodinu, ale spíše ještě déle. Asi po 15 minutách čekání projela kolem hlídka městské policie, která okamžitě zastavila a začala zjišťovat, co se přihodilo. Byla jsem trochu nervózní z celé situace, venku zima, dcery byly vystrašené. Hlídka mi nabídla pomoc, jeden ze strážníků se okamžitě chopil výměny pneumatiky a mezi tím, když jsem obvolávala asistenční službu, druhý strážník vzal obě dcery do auta, jelikož byla zima a uklidnil je vyprávěním o práci městské policie, z čeho má moje starší dcera obrovský zážitek. Uvědomuji si, že toto nemají v popisu práce a o to více si cením jejich pomoci a mého brzkého návratu domů s dětmi. Tímto chci ještě jednou vyjádřit svůj velký dík Vašim strážníkům s čísly 1466 a 2100. Děkuji K. J.

Poděkování Střediska sociálních služeb – strážníkům Oddělení prevence ze dne 29. listopadu 2018

Vážený pane řediteli, tak jako každý rok, i letos jsme uspořádali tábor pro seniory z Prahy 1, tentokrát již potřetí v Dobronicích u Bechyně, a tradicí se již stalo, že nás na táboře navštěvují zástupci Městské policie Praha. V pondělí 18. 6. nás navštívil Dixie Band Městské policie Praha pod vedením P. Š., a přispěl k výborné zábavě. Všichni senioři se báječně bavili, mnozí i tančili a o přídavky žádali až do pozdních nočních hodin. Těšíme se, že s touto kapelou budeme moci spolupracovat i nadále, a že se kromě koncertů v Malostranské besedě a na parnících podaří opět zorganizovat i vystoupení na táboře pro seniory v roce 2019. V průběhu týdne za námi přijeli také preventisté ve složení M. Š. a P. Č. Vzhledem k tomu, že téma tábora bylo „Ze života hmyzu“, oba se v přednášce zaměřili na různé druhy alergií a jak pomoci v případě náhlé a nečekané alergické reakce, zejména s přihlédnutím k alergiím na hmyz. Jak M. Š., tak P. Č. se následně zapojili do organizace her a do zábavy vnesli vtip a zcela nový náboj. Opravdu ze srdce jim za to děkujeme a doufáme, že i s Útvarem prevence budeme moci spolupracovat na organizaci tábora také v následujícím roce. Všichni členové Útvaru prevence Městské policie Praha, kteří se zúčastnili organizace zábavy pro seniory z Prahy 1, ukázali táborníkům nejen vážnou tvář a nesoustředili se jen na témata, která od nich všichni očekávali. Jako vždy prokázali, že jsou nejen profesionálové, kteří se starají o obyvatele Prahy z hlediska pořádku a bezpečí, ale především lidé z masa a kostí. Nezkazí žádnou legraci a je radost, nikoliv nepříjemnost, přijít s nimi do styku. Na podzim 2018, konkrétně v říjnu a v listopadu, pak členové Útvaru prevence J. Z. a M. Š. zajistili vzdělávání zaměstnanců naší organizace v oblasti první pomoci. Pro pracovníky přímé péče jsou znalosti na tomto poli velmi důležité, nebojím se říci, že v nejednom případě i život zachraňující, protože se mohou kdykoliv dostat do situace, kdy budou první pomoc potřebovat poskytnout některému z klientů. Jako obvykle byla přednáška poutavá, s praktickými ukázkami a velice užitečná. Mnohokrát děkujeme za účast všech příslušníků Městské policie Praha na našem táboře a za jejich nemalý příspěvek k programu. Taktéž přijměte naše poděkování za skvělou prezentaci problematiky první pomoci směrem k našim zaměstnancům. Pevně věřím, že naše spolupráce bude nejen pokračovat, ale pokud možno se i rozšiřovat. S přátelským pozdravem H. Č.

Poděkování starosty Městské části Prahy 6 – OŘ 6 ze dne 29. listopadu 2018

Vážený pane řediteli, Městská část Praha 6 v roce 2018 realizovala řadu akcí, které jsme připravili pro širokou veřejnost a vzdali tím hold významným výročím československého státu. Vzpomněli jsme např. 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy pouliční výstavou po celé délce Dejvické třídy, slavnostně jsme odhalili sochu prezidenta T. G. M. v parku na Bachmačském náměstí, podařilo se nám zajistit expozici vlaku československých legií na Dejvickém nádraží, exteriérovou výstavu „100 let republiky“, výstavu k stému výročí ukončení 1. světové války a v neposlední řadě jsme připravili a realizovali velké oslavy k 100. výročí vzniku samostatného československého státu na Dejvické třídě. Všechny tyto i další kulturní, sportovní a společenské akce, a zejména oslavu v den státního svátku 28. října 2018, jsme připravovali v součinnosti s Obvodním ředitelstvím PČR I. v Praze 6. Vážíme si této spolupráce, která byla a je tradičně velmi dobrá a pro městskou část mimořádně cenná. Nezaznamenali jsme na žádné vernisáži či při oslavách významných jubileí narušení veřejného pořádku či vandalismus na nosičích expozic, které jsou umístěny v interiéru a na chodnících. Vážený pane řediteli, děkujeme Vám za celoroční pomoc a spolupráci. Prosím Vás o tlumočení mého poděkování a uznání i strážníkům místního oddělení MP v Českomalínské ulici v čele s jeho ředitelem Bc. Z. K. S díky a pozdravem starosta městské části Praha 6.

Poděkování občanky V. – strážníkům OŘ 5 ze dne 28. listopadu 2018

Dobrý den pane řediteli, chtěla bych Vás požádat za celou mou rodinu o moc velkou pochvalu pro všechny zaměstnance městské policie, kteří v poslední době měli spoustu práce s výjezdy na náměstí Osvoboditelů v Radotíně. Jde o pana J. O., který svým neurvalým chováním nonstop rušil noční klid a v poslední době ohrožoval jak svůj život, tak životy ostatních občanů žijících na tomto sídlišti. Policisté se vždy snažili ze všech sil tyto ohrožující situace řešit ve prospěch všech obyvatelů našeho domu, i když to nebylo vždy jednoduché. Velký dík patří zejména veliteli D. J., že se podařilo tyto situace zvládnout. Ještě jednou děkuji. Potěšilo by nás, kdyby tito zaměstnanci byli právem odměněni. S pozdravem rodina V.

Poděkování občanky L. L. – strážníku OŘ 9 ze dne 30. listopadu 2018

Vážený pane řediteli, ráda bych touto cestou chtěla moc poděkovat strážníku Městské policie p. M. O. za jeho pomoc, kterou mi poskytl dne 22. 11. 2018 v městské části Praha Čakovice. Průvan mi zabouchl domovní dveře a já se ocitla se svým 3 letým synem na chodbě bez telefonu a navíc jsem měla v bytě zapnutou troubu. Strážníka jsem požádala o pomoc na ulici. Hned si věděl rady a pomohl mi, dostat se za zahrádky od sousedů na můj balkón, kde jsem si již otevřela. Tímto bych ráda vyzdvihla jeho ochotu, rychlost a vřelý přístup. Velmi si jeho pomoci vážím a prosila bych Vás o udělení pochvaly tomuto muži, jsem ráda, že máte zaměstnance jako je právě on. S přátelským pozdravem, L. L. Čakovice