Poděkování občana M.V. – strážníkům z hlídkového útvaru ze dne 8. února 2018

Chtěl bych touto cestou poděkovat strážníkům, kteří mi sami od sebe pomohli vyměnit píchlou pneumatiku. Píchl jsem na Wilsonově a kdyby mi nepomohli, tak bych to měnil asi ještě teď. Prosím tedy o nějakou pochvalu. Šlo o strážníky s číslem 3054 a 1674. Ještě jednou děkuji. S pozdravem.

Poděkování Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy – strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 12. února 2018

Vážený pane řediteli, jménem hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Vám děkuji za poskytnutou pomoc při požáru hotelu Eurostars David v ulici Náplavní 1618. Velice si vážíme práce, kterou odvedli členové Městské policie hl. m. Prahy v těchto nelehkých podmínkách, a to nejen u výše uvedené mimořádné události. S pozdravem.

Poděkování občanky M.T. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 15. února 2018

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala Vašim strážníkům, kteří byli u nás v domě včera v noci řešit 2x rušení nočního klidu. Bohužel neznám jména policistů, kteří přijeli ve 22.30, ani těch co přijeli ve 4.30 hod., ale všem bych chtěla poděkovat za jejich milé jednání. Velmi nerada jsem obtěžovala takovou banalitou, jako je rušení nočního klidu, dlouho jsem váhala, zda to „vydržet“ nebo policisty volat, ale vzhledem k tomu, že se u nás tento problém neustále opakuje, jsem se rozhodla zavolat a opravdu mohu jednání policistů jen a jen chválit. Neměla jsem pocit, že je obtěžuji, naopak jsem měla pocit, že mi chtějí pomoci. Ještě jednou moc a moc děkuji. S pozdravem.

Poděkování místopředsedy SVJ Michle – strážníkům OŘ MP Praha 4 ze dne 15. února 2018

Dobrý den, v návaznosti na naše osobní jednání, kde jsme předloni řešili dost neutěšenou situaci dopravy v klidu v ul. Pod Dálnicí, jsem Vám a hlavně Vašemu kolegovi panu Bc. Jiřímu Dudkovi jménem našeho domu a obyvatel ul. Pod Dálnicí chtěl poděkovat za příkladnou práci strážníka ve výše jmenované ulici. Díky jeho neúnavné několikaleté činnosti (pravidelné návštěvy v ulici) můžeme dnes ocenit, že se díky jemu ulice stala bezpečnější a průjezdnější. Vidíme, že jeho činnost konečně doznává viditelných výsledků a značně se v ul. situace z pohledu přehlednosti špatně zaparkovaných aut z dlouhodobého hlediska zlepšila. Dále oceňujeme, že se snaží i držet „na uzdě“ v rozumné míře parkování v křižovatce Hodonínská a Pod Dálnicí, kde se bohužel stalo nešvarem parkování v křižovatce. Křižovatka se díky špatně parkujícím autům stává totiž nepřehlednou. Ještě jednou Vám chci za Vaši činnost poděkovat. Prosím o vyřízení a případné zohlednění této pochvaly panu Dudkovi. S pozdravem.

Poděkování Krajského ředitelství Policie Středočeského kraje – strážníkům centrálního operačního střediska, hlídkového útvaru - skupině taxi MP ze dne 16. února 2018

Vážený pane řediteli, dovolte nám touto cestou poděkovat Vašim pracovníkům centrálního operačního střediska, zejména Bc. Pavlu Gregorovi a dále strážníkům Hlídkového útvaru, skupiny taxi, zejména str. Pavlu Havránkovi za jejich spolupráci, ochotu, vstřícnost a profesionální přístup při objasňování zvlášť závažného zločinu loupeže, které se měl dopustit řidič vozidla taxi na klientovi. V rámci spolupráce s pracovníky centrálního operačního střediska, s jejich výbornou odbornou znalostí a strážníky hlídkového útvaru - skupiny taxi, s jejich vynikající místní a osobní znalostí se podařilo ustanovit vozidlo taxi a následně i jeho řidiče, který se měl loupeže dopustit, tedy svou činností významně přispěli k řádnému objasnění tohoto zvlášť závažného zločinu.

Poděkování občanky H.K. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 18. února 2018

Vážený pane řediteli, dovolte, abych Vám touto cestou poděkovala za výbornou práci Vašeho útvaru, konkrétně strážníka Sojky, kterému se podařilo během pár dní vyřešit dlouhodobý problém s odstaveným vozidlem v ulici Akademická. Jsem moc ráda, že vozidlo již bylo díky činnosti pana Sojky odstraněno a že tak nebude dále terčem vandalů. S pozdravem a poděkováním.

Poděkování Úřadu MČ Praha 10 – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 19. února 2018

Děkujeme za vymožení správného způsobu stání v Minské – částečně na chodníku, je to mnohem lepší než dříve.

Poděkování občana L.B. – strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 27. února 2018

Rád bych touto cestou poslal pochvalu pro dvě hlídky z OŘ Prahy 1. První pochvala plně náleží hlídce, jenž byla volána 25.2.2018 v 3:00 na adresu Národní 25, KFC k agresivnímu bezdomovci, který byl zjevně pod vlivem návykových látek. Hlídka přijela v 3:09 a v čele se strážnicí pána vyprovodili, ani minutu nezaváhali a pomohli. To co se nám nepodařilo za 25 minut, zvládla hlídka za pouhou minutu. Profesionální zákrok a děkuji za něj! Druhá pochvala patří hlídce, kterou jsem volal jako cestující tramvaje linky číslo 9 v pondělí 26.2.2018 v 22:26. Oznámil jsem operátorovi, že se v zadní části vlaku nachází asi 6 bezdomovců. Volal jsem na zastávce Lazarská. Hlídka dohnala vlak již na Jindřišské a dva strážníci prošli celou tramvaj, nejenom že by nakoukli a jeli dál, protože bezdomovci byli "ukrytí" v zadní části mezi běžnými cestujícími a vyloučili skutečně všechny bezdomovce a u posledního museli dokonce použit i donucovacích prostředků, protože byl podnapilý a odmítal vstát. Bylo vidět, že hlídka skvěle funguje a kolegové si navzájem pomáhali. Nám všem v tramvaji zpříjemnili cestu a po vyloučení ještě s bezdomovci zůstali chvilku venku, aby nejeli ihned dalším spojem.

Poděkování ředitelky ZŠ, Praha 2 – strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 27. února 2018

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat Městské policii Praha 2, zejména panu Petru Glogarovi a panu Lukáši Kačerovskému za sérii přednášek pro naše žáky na téma: Bezpečný internet a pohyb na sociálních sítích. Přednášky byly přiměřené věku žáků od čtvrté do deváté třídy. I v jiných oblastech je spolupráce s MP Praha 2 výborná. Děkuji a těším se na další spolupráci. S pozdravem.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)