40x40 FOTO  Česká republika je zemí pejskařů a obecně chovatelů všeho druhu. Nejen proto je odchyt a záchrana zvířat stále častější složkou práce pražských strážníků. Práce, při které je potřeba mistrně improvizovat, jak to předvedli kolegové na Praze 12. Ztracenou andulku polapili do svačinového pytlíku a bezpečně předali do rukou pracovníků útulku. Osud samotné svačiny není znám a je otázkou dalšího šetření.
Mistrné improvizace našich strážníků naopak nebylo třeba ve chvíli, kdy oznamovatelka z Prahy 4 nalezla ve vaně 30 centimetrů velké mládě užovky červené. Stačilo se jen pořádně leknout a zavolat naši odchytovou službu, která hada zajistila, vyšetřila a ubytovala na oddělení exotických zvířat útulku.
Oba nové přírůstky v tuto chvíli čekají v dolnoměcholupském útulku, zda se o ně přihlásí právoplatný majitel, nebo budou po uplynutí zákonné lhůty nabídnuty případným zájemcům.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)