40x40  Dvanáct hodin ležela 91 letá seniorka ve svém bytě v Praze 11 bez pomoci. Pádem si způsobila poranění zad, hlavy a hrudníku. Strážníci otevřeli byt a přivolali záchrannou službu.
Její volání o pomoc zaslechla až ráno ošetřovatelka, která ji přišla zkontrolovat. Přestože měla klíče od bytu, nedostala se k ní. Problémem byl bezpečnostní řetízek na dveřích, proto požádala o pomoc strážníky. Ti se přes zavřené dveře opakovaně pokusili se seniorkou navázat kontakt, ale marně. Jeden člen hlídky proto ramenem vrazil do dveří tak, že řetízek povolil. V obývacím pokoji pak strážníci s ošetřovatelkou nalezli bezvládně ležící ženu, která už jen tiše sténala. Řekla jim, že večer upadla a snažila se dovolat pomoci. Poté, co uslyšela v zámku klíče, se ještě ozvala, ale pak jí došly poslední síly a už se v tichosti smířila s osudem. Zraněnou ženu pak převezla záchranná služba do nemocnice. Strážníci ještě opravili bezpečnostní řetízek a zkontrolovali, že všechny spotřebiče jsou vypnuté. O stavu seniorky byl informován také její syn.

Podobných případů, kdy jsou v bytě uvězněni bezvládní či nemohoucí senioři, řeší strážníci desítky týdně.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)