40x40  Psychické problémy a alkohol dohnaly 34 letého muže na římsu Letenského tunelu. Správně zvolená slova strážníka ho přesvědčila, aby od svého činu upustil. Muž skončil v péči záchranářů.
Přesně ve čtvrt na tři ráno se rozdrnčel telefon na služebně strážníků z Prahy 7. Pracovník ochranné služby při obchůzce zahlédl muže, který stál na římse Letenského tunelu. Když si strážníka všiml, křičel na něj: „Nepřibližujte se ke mně!“ Zmobilizované hlídky v terénu vyjely okamžitě na místo. Postavení muže jasně ukazovalo, že chce skočit dolů. Jednomu ze strážníků se po nějaké době podařilo získat mužovu pozornost a posléze i důvěru. Deprese, úzkosti, alkohol a propuštění z léčebny zavedly 34 letého muže až na římsu. Prý neví, jak dál žít a tohle je jediný způsob, jak se ze svízelné situace dostat jednou provždy. Mezitím se dostavily další záchranné složky. Strážník zoufalého muže asi po 50 minutách přesvědčil, že má smysl tady ještě být a společně s kolegy mu pomohl přes okraj římsy do bezpečného prostoru. Následně si ho do své péče převzali záchranáři. Čtyřiatřicetiletý muž nebyl pro strážníky neznámou osobou, v minulosti mu dvakrát volali záchranáře.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka prosinec web

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 10, dále se podíváme na problematiku padělání parkovacích karet pro „invalidy“, můžete si přečíst o vzniku a focení nového kalendáře MP Praha s Miss ČR a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)