40x40  VIDEO  Provozování pouliční umělecké činnosti není jen záležitostí jednotlivců, ale také organizovaných skupin. Těmto „podnikatelům“ se novela vyhlášky, týkající se buskingu v Praze, moc nelíbí. Proto hledají další cesty, jak vydělat peníze.
Vynalézavý Tunisan si najmul muže bez domova za 100 korun a navlékl ho do kostýmu obří pandy. K veřejnému vystoupení mu vybral turisticky atraktivní Karlovu ulici. Nějak ho však zapomněl upozornit na fakt, že je tato produkce v Praze zakázána. „Podnikatel“ pak sám turisty lákal na focení s pandou a vybíral za to poplatek. Strážníci přestupek muže v kostýmu vyřešili na místě pokutou ve výši 200 korun, organizátora a výběrčího v jedné osobě budou oznamovat správnímu orgánu, který bude posuzovat, zda je za přestupek také odpovědný. Na protiprávní jednání upozornil strážníky prostřednictvím tísňové linky náhodný kolemjdoucí v sobotu večer.
Od účinnosti vyhlášky, tedy 15. 10., se jedná o 15. případ porušení vyhlášky týkající se buskingu. Ve dvou případech strážníci uložili pokutu na místě, ostatní porušení řešili domluvou či oznámením správnímu orgánu.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka prosinec web

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 10, dále se podíváme na problematiku padělání parkovacích karet pro „invalidy“, můžete si přečíst o vzniku a focení nového kalendáře MP Praha s Miss ČR a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)