40x40  VIDEO  Od úterý 15. října je účinná novela vyhlášky týkající se buskingu. Přestože se situace v ulicích Prahy výrazně zlepšila, čas od času strážníci porušení vyhlášky přece jen odhalí. Pomáhá jim k tomu nejen dobrá místní znalost, ale také kamerový systém. Za první tři dny řešili celkem 11 přestupků buskerů. Většina z nich byla vyřešena domluvou, v jednom případě padla pokuta a další dva přestupky museli strážníci oznámit správnímu orgánu, protože „pseudoumělci“ s řešením na místě nesouhlasili. Jednoho z nich pak předváděli na Policii ČR ke zjištění totožnosti, ten navíc hlídce tvrdil, že dělá lidem zábavu, přestože se v masce koně jen válel po Staroměstském náměstí. V masce koně vystupoval také cizinec na Václavském náměstí.
Za miliony let evoluce si jednotliví zástupci zvířecí říše vyvinuli rozličné strategie přežití. V případě nebezpečí strká pštros hlavu do písku, tchoř vypouští páchnoucí tekutinu, ještěrka například odhodí část svého ocásku. Busker z Václavského náměstí vyřešil problém s blížící se hlídkou strážníků po svém. Zvolil strategii pštros, a protože si nechtěl rozbít hlavu o dlažební kostky, pod heslem „když nevidím já je, nevidí ani oni mě“, nasadil si na hlavu barevnou tašku. Strážníky sice jeho strategie pobavila, přesto přestupek jen tak přejít nemohli. Cizince, který o novele vyhlášky neměl nejmenší ponětí, vyřešili domluvou. Navíc mu vysvětlili, co je díky novele nyní zakázáno.
Raději si ani nechceme představovat, co by se dělo, kdyby tento muž zvolil tchoří nebo ještěrčí variantu.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka web listopad

V novém čísle se ohlédneme formou vzpomínek našich zaměstnanců na listopadové události roku 1989, dále v rubrice Historie vám nabízíme exkurzi do tábora Vojna u Příbrami, ukážeme vám práci našich kolegů u MP Rakovník a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)