40x40  VIDEO  Že v centru Prahy platí zákaz vjezdu samovyvažovacích vozíků, kam se řadí i tzv. jednokolky, byl v tomto případě ten nejmenší prohřešek. Muž s telefonem v ruce předjížděl tramvaj. Ta ale jela také, stejně jako autohlídka strážníků, i v protisměru.
Blesková reakce strážníka odvrátila možné neštěstí. Včera odpoledne se ve Vodičkově ulici vyřítil z poza tramvaje jezdec na jednokolce s úmyslem ji předjet. Ten navíc během své jízdy telefonoval. V protisměru jelo vozidlo městské policie a těsně za ním tramvaj. Strážník muže, který ani nepřibrzdil, zachytil z okna služebního vozu za paži a odvrátil tak pravděpodobnou srážku s protijedoucí tramvají. Třiačtyřicetiletý muž, který se následně odmítl podrobit orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, uvedl, že je pod vlivem marihuany. Strážníci předali případ správnímu orgánu a informovali také Policii ČR.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)