40x40  VIDEO  Uplynulý víkend se nesl v duchu řidičů, kteří se rozhodli usednout za volant po konzumaci alkoholu. Strážníci zadrželi hned čtyři řidiče, u kterých neklesla naměřená hodnota pod 2,2 ‰. Tři z nich v rámci své nekoordinované jízdy způsobili navíc i dopravní nehodu. Za prvních devět měsíců letošního roku odhalili strážníci 33 řidičů pod vlivem alkoholu.
V sobotu po páté hodině ranní potkali strážníci z Prahy 14 v Náchodské ulici jedoucí neosvětlené vozidlo, které mělo vyfouklé obě pneumatiky na levé straně. Jednadvacetiletý cizinec nadýchal přes 2,2 ‰ alkoholu. Následně se přiznal, že pil alkohol na oslavě se svými krajany a poté i na nedaleké čerpací stanici. Odtamtud pak vyjel a narazil na obrubník, kde si prorazil pneumatiky. Další řidič, který v neděli krátce po půlnoci projížděl Košířemi bez rozsvícených světel, se při komunikaci se strážníky z Prahy 5 musel podpírat o svůj vůz. Před jízdou prý vypil dvě piva a pár panáků, což potvrdila dechová zkouška s hodnotou téměř 2,4 ‰.
Na další dva případy upozornili svědci, kteří svá podezření ohlásili na linku městské policie 156. V neděli po půlnoci zaparkoval zjevně opilý řidič cizí národnosti na zastávce MHD u Hlavního nádraží svůj automobil. Hlídce strážníků z Prahy 1 sdělil, že: „Vozidlo kaput, nejede.“ O pár chvil později bylo zjištěno, že řidič v nedaleké křižovatce narazil do obrubníku, kde si prorazil pneumatiky. Poté, co nadýchal přes 2,2 ‰, chtěl z místa utéct. Strážníci mu nasadili pouta.
Ve stejnou dobu se rozhodla usednout za volant v pražském Břevnově jednačtyřicetiletá žena. Tu strážníci zastavili, když se pokoušela zaparkovat zjevně nabouraný vůz. O tom, že byla pod vlivem alkoholu, svědčila její vláčná a špatně srozumitelná artikulace. Dechová zkouška prokázala přes 2,5 ‰ alkoholu. Po cestě prý najela jen na obrubník, kde si prorazila pneumatiku. Že má druhou stranu vozidla čerstvě odřenou, netušila. Strážníci posléze vypátrali o pár ulic dále zaparkované vozidlo s odřeným lakem. Všichni řidiči byli omezeni na osobní svobodě a na místě předáni z podezření trestného činu Policii ČR.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)