40x40  Strážník okrskář řešil s mužem porušení vyhlášky města. Ten kromě verbálních útoků neváhal použít proti strážníkovi tlumič od kufru vozidla. Skončil v poutech na policejní služebně. Strážník musel být ošetřen v nemocnici.
Žebrání Pražanům v ulicích města vadí. Obracejí se proto často na tísňovou linku strážníků. Tak tomu bylo i v případě 38 letého muže, který s plastovým kelímkem klečel na Karlově mostě a čekal, kdo mu co dá. Banální přestupek mohl skončit vykázáním z místa, avšak reakce žebrajícího muže byla naprosto nepřiměřená. Poté, co s ním strážník okrskář začal jeho přestupek řešit, spustil, že most je jeho a všichni ho musí poslouchat. Prý přiletěl z jiné planety, na pomoc mu přiletí další posily a pozabíjí všechny lidi a hlavně pak strážníky. Ani opakované výzvy strážníka, aby se zklidnil, nepomohly. Muž k vulgárním výrazům přidal ještě pěsti. Strážník ho pomocí hmatů a chvatů zpacifikoval a opět vyzval, aby se uklidnil. Na to mu agresor plivl do tváře a znovu udeřil. V ten moment dorazil k místu incidentu další strážník okrskář a společně muže uklidnili. Ne však na dlouho. Se slovy: „Já mám teleskop, já tě zabiju,“ vzal ze země železnou tyč – tlumič od kufru auta a pokusil se udeřit jednoho ze strážníků do hlavy. Strážník naštěstí úder vykryl. Druhý ze strážníků ho zajistil a spoutal. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž omezen na osobní svobodě a předveden na služebnu policie, kde byl u dotyčného proveden test na alkohol s negativním výsledkem. Napadený strážník s pohmožděným předloktím skončil na ošetření v nemocnici.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)