40x40Po úspěšně zadržených cizincích, kteří posprejovali Karlův most, bodovali pražští strážníci ještě dvakrát. Díky rychlé komunikaci mezi hlídkami městské policie se podařilo jen den po tomto incidentu zadržet další dva muže, kteří se zvěčnili ve Zlaté a Liliové ulici. Včera pro změnu zadržel strážník v civilu cestou do práce muže a ženu, kteří svými díly ozdobili podchod v Praze 8.

Jako místo pro „vypuštění múzy“ si dvojice mužů, z nichž jeden byl cizinec, vybrala ulice Liliová a Zlatá v Praze 1. Tanec sprejů sice netrval dlouho, ale Praha byla rázem „bohatší“ o tři stříbrné nápisy zhruba 2 metry široké a 2 vysoké. Jejich počínání naštěstí neuniklo místní pracovnici ostrahy, která zalarmovala pražské strážníky. Po příjezdu hlídky se ale v místě již nikdo podezřelý nenalézal. Proto popis obou podezřelých předaly dalším hlídkám městské policie. Hlídka psovodů si mužů odpovídajících popisu všimla ve Valentinské ulici. Nebylo jim nic platné, že se pokusili skrýt papírovou tašku se spreji mezi zaparkovaná vozidla a snažili se zatloukat a dělat jako by nic.  Stejná barva na zdi a jejich rukou a spreje odhozené v tašce hovořily společně se záznamem z průmyslové kamery jasně. Strážníci oba muže ve věku 19 a 33 let omezili na osobní svobodě a předali kolegům z Policie ČR.

Služební průkaz ještě před příchodem do služby použil strážník ve čtvrtek brzo ráno. U podchodu v Povltavské ulici si všiml muže a ženy právě ve chvíli, kdy muž sprejoval žlutý nápis na zeď. Žena postávala vedle a kolem ní ležely další dva spreje. Strážník v civilu se prokázal služebním průkazem a vyzval je k prokázání totožnosti. Poté 19 letou ženu a 20 letého muže vyzval, aby ho doprovodili na nejbližší služebnu Policie ČR.

V letošním roce pražští strážníci omezili na osobní svobodě již celkem 55 osob, z toho 11 cizinců, podezřelých z trestného činu poškozování cizí věci. Za celý loňský rok to bylo 72 osob, z toho 15 cizinců.