40x40  VIDEO  Pětačtyřicetiletý muž zaparkoval v pěší zóně a auto neměl označeno příslušným povolením. Strážníkům pak předložil jakousi kopii bez ochranného znaku. Ani to mu nebránilo chovat se arogantně. Poté na jednoho ze strážníků ještě fyzicky zaútočil.

Pokud si sáhneme do svědomí, asi každý někdy nějaký přestupek udělal. Normální je přijmout odpovědnost za své chování. Prostě se k tomu postavit jako chlap. Zřejmě jiného názoru byl řidič, který v pěší zóně na Václavském náměstí zaparkoval svoje auto, aniž by měl za předním sklem umístěno povolení k vjezdu do pěší zóny. Strážníci 45 letého muže vyzvali ke kontrole dokladů a upozornili ho na nutnost (povinnost) vlastnit oprávnění k vjezdu. Nato hlídce předložil žlutou kartu zalitou do plastové fólie bez ochranného znaku v pravé spodní části. Na pohled bylo zřejmé, že se jedná o kopii. Za jeho protiprávní jednání mu strážníci uložili pokutu ve výši 1 tisíc korun. To se řidiči nelíbilo a řekl, že chce vše řešit ve správním řízení. V autě měl další kopii povolenek, které odmítl hlídce vydat. Po celou dobu na strážníky křičel a choval se arogantně přes jejich opakované výzvy k uklidnění a upozornění na možnost pořízení videozáznamu vzniklé situace. Ve chvíli, kdy strážník zapnul nahrávací zařízení, nejprve mu po něm sáhnul, poté do něj strčil. Za pomoci hmatů a chvatů ho hlídka okamžitě zpacifikovala. Na místo byla přivolána také záchranná služba a Policie ČR, která si muže posléze převzala k dalšímu opatření. Jeho protiprávním jednáním v přestupkové rovině se bude zabývat správní orgán.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka web listopad

V novém čísle se ohlédneme formou vzpomínek našich zaměstnanců na listopadové události roku 1989, dále v rubrice Historie vám nabízíme exkurzi do tábora Vojna u Příbrami, ukážeme vám práci našich kolegů u MP Rakovník a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)