40x40  VIDEO  Konzumace tvrdého alkoholu řidiči nákladního vozu nebránila v jízdě, v noci kličkoval po Českobrodské. Pozornosti hlídky městské policie ale neunikl.

Pozornosti noční autohlídky městské policie neušel tahač s návěsem, který jel v ulici Českobrodská cca 50 metrů v protisměru. Strážníci začali soupravu sledovat a viděli, že řidič do protisměru najíždí opakovaně. Pro podezření na konzumaci alkoholu nebo jiných omamných látek ho v odbočovacím pruhu zastavili. Během zjišťování řidičovy totožnosti si v kabině všimli téměř dopité lahve tvrdého alkoholu a piva v držáku na palubní desce. Z jeho dechu byl navíc silně cítit alkohol, měl vláčný verbální projev a motorické potíže. Odborná dechová zkouška odhalila přes 2,5 promile. Jednašedesátiletý muž se k požití alkoholu přiznal, na výzvu strážníků informoval vedení své firmy, která zajistí odvoz vozidla. Strážníci řidiče omezili na osobní svobodě a přivolaná hlídka Policie ČR si ho převzala k dalšímu opatření.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)