40x40Vedle řidičů pod vlivem návykových látek, hledaných osob, pachatelů drobných krádeží, asistence při dvou požárech, řešili strážníci také opilého člena volební komise. Volno nevolno, zakročit musel také strážník mimo pracovní dobu proti agresivní ženě v nákupním centru.

V sobotu odpoledne přijala městská policie oznámení, že ve volebním objektu na Praze 9 je mezi členy volební komise muž, který jeví známky opilosti. Po obědě prý opakovaně odešel z místnosti na toaletu, naposledy se ale dovnitř už nevrátil a zůstal sedět před volební místností. Strážníci u 35 letého muže provedli orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem téměř 3 promile. Muž byl vyloučen z volební komise a za doprovodu hlídky městské policie opustil budovu, kde volby probíhaly. Jeho přestupkovým chováním se bude dále zabývat správní orgán. K jinému narušení průběhu voleb nedošlo.

Nedělní nákupy pro strážníka, který měl volno, skončily hmaty a chvaty. V nákupním centru v Praze 9 si všiml u samoobslužných pokladen potyčky mezi ženou a pracovníkem ostrahy. Ta muže uchopila za bundu a odstrčila ho, až upadl na zem. Poté se obrátila k jedné z prodavaček se slovy: „Já umím bojová umění“, a pokusila se ji také napadnout. Vtom jí už naštěstí zabránil přítomný strážník pomocí hmatů a chvatů. V mezičase zaměstnanci nákupního centra zavolali na tísňovou linku městské policie. Přivolaná hlídka si agresivní ženu převzala k dalšímu opatření. Jejím přestupkovým chováním se bude zabývat příslušný správní orgán.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)