40x40  FOTO  Cestou do práce ho zaujaly neobvyklé zvuky přicházející od kontejnerů. Našel mezi nimi přepravku se zvířetem. Neprodleně přivolal strážníky.

Když krátce před čtvrtou hodinou ranní vyrazil muž do zaměstnání, zaslechl v Bohounově ulici, Praha 11, neobvyklé zvuky, které se nesly od kontejnerů na odpad. Mezi popelnicemi objevil ukrytou přepravku na zvířata, převázanou obinadly a ještě přelepenou páskou. Okamžitě se obrátil na tísňovou linku pražských strážníků. Na místě si přepravku s vystresovanou kočkou převzali strážníci, kteří ji předali kolegům z odchytové služby. Asi osmiletá  mourovaná kočička byla díky  dlouhému pobytu v přepravce znečištěna vlastními výkaly. Při prohlídce veterinář uvedl, že je ale zvíře v dobrém výživném stavu, bez zjevných známek poranění.  Poté bylo okamžitě přistoupeno k „očistě kočičky“, za účelem odstranění zápachu a znečištění srsti.  A pak již kočku čekaly jenom příjemné záležitosti v podobě ubytování v čistém příbytku a podání vody a chutné potravy. Kočička je hodná, ale bázlivá a vyděšená, čemuž se po událostech, které prožila, nelze divit. Věříme, že profesionálním přístupem zaměstnanců útulku, se z ní zanedlouho stane sebevědomé mazlivé zvíře, které najde nový domov  a bude dávat radost novému majiteli, který se k ní nikdy nezachová tak bezohledně, jako její minulý vlastník.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)