40x40  FOTO  Cestou do práce ho zaujaly neobvyklé zvuky přicházející od kontejnerů. Našel mezi nimi přepravku se zvířetem. Neprodleně přivolal strážníky.

Když krátce před čtvrtou hodinou ranní vyrazil muž do zaměstnání, zaslechl v Bohounově ulici, Praha 11, neobvyklé zvuky, které se nesly od kontejnerů na odpad. Mezi popelnicemi objevil ukrytou přepravku na zvířata, převázanou obinadly a ještě přelepenou páskou. Okamžitě se obrátil na tísňovou linku pražských strážníků. Na místě si přepravku s vystresovanou kočkou převzali strážníci, kteří ji předali kolegům z odchytové služby. Asi osmiletá  mourovaná kočička byla díky  dlouhému pobytu v přepravce znečištěna vlastními výkaly. Při prohlídce veterinář uvedl, že je ale zvíře v dobrém výživném stavu, bez zjevných známek poranění.  Poté bylo okamžitě přistoupeno k „očistě kočičky“, za účelem odstranění zápachu a znečištění srsti.  A pak již kočku čekaly jenom příjemné záležitosti v podobě ubytování v čistém příbytku a podání vody a chutné potravy. Kočička je hodná, ale bázlivá a vyděšená, čemuž se po událostech, které prožila, nelze divit. Věříme, že profesionálním přístupem zaměstnanců útulku, se z ní zanedlouho stane sebevědomé mazlivé zvíře, které najde nový domov  a bude dávat radost novému majiteli, který se k ní nikdy nezachová tak bezohledně, jako její minulý vlastník.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka srpen web

V novém čísle vám přinášíme reportáž o používání elektromobilů u městských policií, podíváme se na problematiku nezaplacených pokut a jejich vymáhání, dále vám přinášíme článek o fungování linky 156 a mnoho dalšího…

archiv (od roku 2004)