40x40V rámci běžné hlídkové činnosti si strážníci všimli řidiče skútru, který se choval podezřele. Následně pochopili proč. Muž nadýchal téměř 2 ‰. Případem se nyní zabývá republiková policie.

Pozornost strážníků upoutal dnes krátce po třetí hodině ranní muž, který v Čestmírově ulici znemožňoval průjezd vozidel a zjevně se připravoval k jízdě. Jakmile však spatřil auto městské policie, snažil se skútr odtlačit mimo vozovku. Dle jeho vrávoravé chůze hlídka pojala podezření, že je pod vlivem alkoholu. Muže upozornila, aby v žádném případě nesedal na skútr a pokračovala dál ve své kontrolní činnosti. O pár minut později spatřila dotyčného řidiče, jak vjíždí na náměstí Bratří Synků. S ohledem na své podezření se muže pokusila za pomoci výstražných světel zastavit. Reakce řidiče? Zvýšil rychlost a začal před hlídkou ujíždět. Po krátké jízdě bez cizího přičinění ze skútru spadnul na zem. Naštěstí se pád obešel bez zranění. Z jednačtyřicetiletého muže byl při kontrole totožnosti cítit alkohol, proto jej strážníci vyzvali k podrobení se orientační dechové zkoušce. Tou mu byly naměřeny téměř 2 ‰. Případem se nyní zabývají policisté.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka cerven ps 2018

V novém čísle vám přinášíme reportáž a rozhovor na téma dárcovství krve, seznámíme vás s novelou zákona o zbraních, dále se podíváme na problematiku GDPR a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)