alkohol auto nadychano 201621.9.2017

Strážníci zadrželi během jednoho dne dva řidiče pod vlivem alkoholu

Skvělou práci odvedli pražští strážníci, kteří během jednoho dne zadrželi dva řidiče pod  vlivem alkoholu. V obou případech došlo k poškození dalších vozidel. Jeden z řidičů se snažil zbavit viny přesednutím na místo spolujezdce, druhý nereagoval na výzvy strážníka a z místa se snažil odjet.

Ve středu chvíli po poledni si strážnice z Prahy 2 všimla na pražských Vinohradech při  preventivním dozoru na přechodu pro chodce u základní školy vozidla, které bylo v přední části značně havarované a porušilo dopravní značení zákazu vjezdu. Na výzvu k zastavení vozidla řidič zareagoval couváním do křižovatky a  pokračoval v jízdě v protisměru, kterou mu přerušilo protijedoucí vozidlo. Dále bylo zjištěno, že tento pětačtyřicetiletý řidič nedaleko naboural projíždějící automobil. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno více jak 3 ‰ alkoholu.

Druhý případ se odehrál večer necelou hodinu před půlnocí. Strážníci z Prahy 11 přijali oznámení o tom, že v ulici na pražském Chodově měla poškodit vozidlo projíždějící dodávka. Na místě svědek události označil poškozený automobil, který měl odřenou celou levou část a  poškozené zrcátko. V tu chvíli se řidič uvedené dodávky snažil zaparkovat na konci ulice. Jakmile spatřil blížící se hlídku, vypnul motor a přesedl si na místo spolujezdce, což viděli i svědci události. Strážníkům třicetiletý muž tvrdil, že vozidlo neřídil a neví, kdo poškození způsobil. Dechová zkouška prokázala téměř 2  ‰ alkoholu. V obou případech byli řidiči omezeni na osobní svobodě a na místě předáni Policii České republiky.    

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka cerven ps 2018

V novém čísle vám přinášíme reportáž a rozhovor na téma dárcovství krve, seznámíme vás s novelou zákona o zbraních, dále se podíváme na problematiku GDPR a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)