Poděkování zástupce ředitele ZŠ P13  - strážníkům OŘ MP Praha 13 ze dne 4. dubna 2017

Vážený pane řediteli a vážený pane zástupce, dovolte mi touto cestou poděkovat Vašim strážníkům a Vám oběma za pomoc při zajištění bezpečnosti při Palačinkovém běhu 28. března 2017. Přeji hezký den a budeme se těšit na další spolupráci.

Poděkování průvodčí J.V. ČD České Budějovice – strážníkům OŘ MP Praha 7 ze dne 4. dubna 2017

Dobrý den, ráda bych touto formou poděkovala strážníkům městské policie ve Vašem obvodu. Konkrétně slečně s osobním číslem 1971 a pánovi s osobním číslem 3088. Pracuji jako průvodčí českých drah. Včera 3. 4. jsem přijela vlakem od Českých Budějovic na nádraží Holešovice. Tam došlo k odcizení mojí kabelky. Byla odnesena na konkrétní místo poblíž benzinové stanice k prohledání obsahu. Díky bdělosti a pohotovosti Vašich strážníků, vše dobře dopadlo a zloděj byl i s kumpánem dopaden a předán na oddělení. Tím pádem jsem nepřišla o peněženku, platební karty, klíče od auta, kterým bych už v Č.B. neodjela od nádraží a hlavně veškeré doklady včetně jízdních výhod pro mě i mou dceru. Má radost nebrala konce, když jsem viděla opět své věci J. Prosím, ohodnoťte strážníky například finančně, nebo jak uznáte za vhodné, každopádně patří jim můj obrovský dík !!!!!! Je až k neuvěření jaké bylo štěstí, že vše takto dopadlo. Ještě jednou moc děkuji !!! a zdravím všechny skvělé policisty! J, včetně těch na oddělení nádraží Holešovice, kde jsem vše sepsala. S pozdravem.

Poděkování vedoucího odboru obecné kriminality KŘ Policie hl. m. Prahy – strážnici OŘ MP Praha 9 ze dne 4. dubna 2017

Vážený pane řediteli, v souvislosti s pátráním po totožnosti mrtvého muže neznámé totožnosti nalezeného dne 3. 12. 2016 v terénu v Praze 8, ul. Holešovičkách, bychom chtěli poděkovat Vaší zaměstnankyni Ing. Kateřině Vitáskové, služebně zařazené jako strážník – okrskář na Obvodním ředitelství MP Praha 9. Uvedená poskytla zdejší součásti PČR, SKPV OOK informace o možné totožnosti neznámého mrtvého muže na základě místní a osobní znalosti. Následným odborným zkoumáním na Kriminalistickém ústavu Praha byl mrtvý neznámý muž identifikován. Jmenovaná pracovnice ochotně dlouhodobě spolupracuje se zdejším útvarem na problematice pátrání po totožnosti neznámých mrtvol, pokud se jedná o osoby bez trvalého přístřeší. S pozdravem.

Poděkování primářky oddělení následné péče Polikliniky Prosek – řediteli a strážníkům OŘ MP Praha 9 ze dne 10. dubna 2017

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat jménem lůžkového oddělení následné péče OŘ MP Praha 9, jmenovitě řediteli Mgr. Vlastimilu Oličovi, který podpořil a zaštítil iniciativu dozorčího pana Mgr. Stanislava Kroupy ke sbírce knih pro pacienty našeho lůžkového oddělení následné péče Polikliniky Prosek. Naši pacienti se skládají především ze seniorů, kteří u nás rehabilitují, aby se po akutních či plánovaných operacích mohli vrátit do svých domovů a knihy jim pomáhají v aktivizaci volného času zde. Knihy jsou v současné době velmi drahé a získat je zdarma není jednoduché, lidé je raději zpeněží. Proto děkujeme všem strážníkům, kteří se této akce zúčastnili a jsou vlastně tak součástí uzdravovacího pobytu u nás. Knihy, které jsme obdrželi, jsou kvalitní a ve výborném stavu a budou našim klientům dlouho sloužit. Strážníci OŘ MP Praha 9 již před pár lety dělali obdobnou sbírku, tenkrát domácího oblečení pro klienty, kteří se do nemocnice dostanou neplánovaně a nemají blízké, kteří by jim mohli cokoliv přinést. Vaši strážníci tak dělají čest své profesi i ve svém soukromém životě, neboť jim není cizí pomoc lidem, kteří ji potřebují. A každá pomoc je důležitá. S přáním krásného dne.

Poděkování občana M.K. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 11. dubna 2017

Vážení, posílám pochvalu a děkuji za výbornou součinnost městským strážníkům při dnešní dopolední akci na záchranu občana ležícího v bezvědomí na ulici Vlčkova. Ano, jsem rád, že ve spolupráci s občany, městskou policií a záchrannou službou se snad podařilo zachránit lidský život. S pozdravem.

Poděkování občana z Prahy 13 – strážníkům OŘ MP Praha 13 ze dne 13. dubna 2017

Zdravím Vás pane inženýre, řediteli, zažil jsem situaci, kdy policistka s osobním číslem 3402 a policista s osobním číslem 0592 se potýkali s občanem, který se k nim docela velmi slušně nechoval. Policisté se chovali dle disciplíny a jejich slušnosti, avšak pán byl opakem. Lokalita Praha 13. Gratuluji, že máte takové policisty (jelikož jsou i policisté, kteří se chovají docela nepříjemně a podobně????) Přeji Vám, aby i ostatní pracovníci byli jako oni. Přání pěkného dne.

Poděkování občanky S.H. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 17. dubna 2017

Tímto děkuji příslušníkům městské policie Praha 10 (č. 2877 a 2404) za pomoc občanům – při ochraně otevřené garáže v sobotu 15. 4. 2017 a vzorný výkon služby. S pozdravem.

Poděkování občanky B.K. – strážníkům OŘ MP Praha 12 ze dne 18. dubna 2017

Dobrý den, chtěla bych i touto cestou poděkovat zejména strážníkům služební čísla 1186 a 2492 z obvodu Prahy 12, kteří mi v pátek 14. 4. 2017 ochotně a pohotovým zásahem pomohli při vytahování mobilu ze špatně přístupného kovového kontejneru na papír, který mi do něj omylem spadl při vysypávání papírového odpadu. Rovněž oceňuji vstřícnost strážníků i při telefonickém kontaktu, kdy jsem žádala o radu a pomoc. Na radu známých jsem se v této záležitosti odvážila požádat o pomoc městskou policii a velmi mile mě překvapil ochotný a vstřícný přístup všech angažovaných. Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem.

Poděkování občanky J.M. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 20. dubna 2017

Vážená paní ředitelko, chci poděkovat Vaším prostřednictvím dvěma městským policistům. V neděli 16.4.2017 asi v 16 hod. se mi stala nepříjemná situace. Na špatně ošetřený zraněný prst mi ochotně oba poskytli obvazový materiál. Poněvadž nejbližší lékárna byla v nákupním

centru Černý Most. Velmi mi tím pomohli. Vyřiďte jim prosím ještě jednou mé poděkování.

Poděkování starostky MČ Praha 20 – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 20. dubna 2017

Vážená paní ředitelko, dovolte mi touto cestou poděkovat za činnost strážníků městské policie na naší služebně Horní Počernice. Spolupráce je příkladná pro všechny městské části. Pravidelně se scházíme s Vaším zástupcem Bc. Tauerem a se strážníky jsme vždy operativně v kontaktu. Ráda bych využila této korespondence a touto cestou pochválila všechny počernické strážníky, zejména hlídku Vopálecký, Šprincl, kteří svou profesionalitu prokázali při řešení problému drog a výskytu problematické osoby v našem bytovém domě. Pokud by to bylo ve Vašich možnostech, přimlouvám se za finanční ohodnocení těchto strážníků. Děkuji.

Poděkování  občanky Ing. M.D. – strážníkům OŘ MP Praha 15 ze dne 21. dubna 2017

Dobrý den, chtěla bych Vám velmi poděkovat za pomoc při hledání naší ztracené huculské Amálky z  Toulcova dvora. Byl zajištěn odchyt a dovezení zpět do stájí. Klisna neutrpěla žádné zranění a po příjezdu do stájí působila klidně. Pracovníci, kteří akci zajistili, jednali nejen profesionálně, ale i vstřícně a mile. Mnohokrát děkujeme a přejeme hodně úspěchů ve Vaší práci J S pozdravem.

Poděkování občana M.L. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 26. dubna 2017

Dobrý den, díky moc za pomoc při organizaci Újezdského duatlonu minulý víkend. Kolegové odvedli perfektní profesionální práci a byli zásadní pro bezpečný průběh akce. S pozdravem.

Poděkování provozního oddělení ČD, a.s. – strážníkovi OŘ MP Praha 10 ze dne 28. dubna 2017

Vážený pane řediteli, vzhledem k tomu, že jsem se dozvěděl, že od Vaší součásti MP na Praze 10 ukončil ke dni 30. 4. 2017 pracovní poměr Váš zaměstnanec pan Tomáš Vyšata, dovolujeme si se na Vás obrátit se žádostí o poděkování za práci, kterou prováděl. Zejména se jedná o spolupráci s naší organizační jednotkou společnosti ČD, a.s. Regionální správou majetku Praha. Kdykoliv jsme se na něj obrátili se žádostí o pomoc při řešení problematických situací na pozemcích v majetku společnosti ČD, a.s., zejména pak v dopravě a řešení problémů s nepřizpůsobivými občany, zejména pak bezdomovci, nikdy neodmítli spolupráci a pomoc. Doufám, že takto navázaná spolupráce mezi MP Praha 10 a naší organizační jednotkou jeho odchodem neskončí a bude pokračovat i do budoucna. Ještě jednou mu děkujeme. S pozdravem.

Poděkování  Mgr. H.B. – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 29. dubna 2017

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat Vašim kolegům, kteří dne 31. 3. 2017 zabezpečovali a provedli ukázku činností MP hl. m. Prahy v prostorách FZŠ, Praha 13. Všechny ukázky se setkaly s velkým ohlasem u všech dětí a doufám, že i v příštím roce bude možno tyto ukázky provést. Předejte prosím mé poděkování kolegům za skutečně dobře odvedenou práci. Jsem s pozdravem.

Poděkování manželů H. a M.Č. – strážníkům OŘ MP Praha 4 ze dne 30. dubna 2017

Vážený pane řediteli, velice bychom chtěli s manželem poděkovat Vašim strážníkům, jejichž číslo Vám s jejich svolením sdělujeme (1936, 1725, 3147). Dne 30. 4. 2017 se nám zaběhl pes v Krčském lese a byl chycen s pomocí obyvatel a strážníků až v Podolí. Díky strážníkům jsme celou událost, pro nás velice stresující, zvládli vyřešit a z místa jsme odcházeli se šťastným psem a dobrým pocitem z lidského přístupu. Děkujeme za takové lidi s obrovskou dávkou empatie a profesionálního přístupu.

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)