Dobrý večer, rád bych poděkoval hlídce MP, která měla dne 3. 8. 2019 službu v rajónu ulice Dlouhá kolem 22h. Jedná se o dva strážníky (jeden byl v modré uniformě, druhý v klasické žluté) a jednu strážnici (také ve  žluté). Služební čísla jsem si bohužel nestihl zapsat, protože tam byla skrumáž lidí, ale snad ty správné najdete a poděkujete jim ještě jednou za mě a kolegu.

Před 22h jsme s kolegou vyzvedávali objednané hosty v Dlouhé ulici. Klienti přijeli vlakem z Hamburku hodně pod parou a dělali hluk a nepořádek už na nádraží, kde byli hlídkou policie několikrát napomínáni. Při  nastupování se chovali hlučně, pořád s pitím v ruce, které chtěli konzumovat i ve voze. Když jsem jim řekl, že v autě alkohol konzumovat nebudou, tak na mě začali křičet různé německé nadávky, tak jsem jim řekl, že je nikam nepovezu a ať se projdou. Jeden z nich se omlouval, že dohlédne, aby byli v klidu, tak jsem k  jízdě svolil. Byla to chyba, během té krátké vzdálenosti mi při jízdě začali v mikrobusu přelézat zepředu dozadu a naopak, ale nebylo kde zastavit a vyhodit je. Po příjezdu do Dlouhé ulice se mezi sebou začali dohadovat, že nezaplatí. V tu chvíli procházela kolem zmiňovaná hlídka MP a tak jsem ji požádal o pomoc. Bez otálení se s klienty začali bavit a najednou nebyl s platbou problém a po celou dobu asistovali, dokud platba nebyla vyřešena. A to i tehdy, když se mi klienti snažili odcizit můj soukromý batoh s doklady.

Vím i z vlastní zkušenosti, že někteří policisté se nechovají vstřícně, ale tohle byl ten správný příklad, kdy má MP být nápomocná normálním lidem. Doufám, že se vám podaří zmíněné policisty najít a ještě jednou poděkovat. Budu rád za zprávu, že jste je našli a pochválili. Hezký den J. Š.

 

Vážení kolegové, dovolte mi poděkovat za úspěšné zvládnutí největšího dopravního omezení na území hlavního města v posledních letech. Jižní spojka je páteřní komunikací Prahy, kde jakékoliv omezení má zásadní dopad na desetitisíce řidičů nejen v rámci města, ale i v rámci tranzitní dopravy. I díky Vám se podařilo realizovat taková dopravní opatření a informovat veřejnost natolik, že se úplné uzavření Jižní spojky, potřebné k provedení diagnostiky lanového mostu, obešlo během obou víkendů bez výrazných problémů. Doprava v okolí objízdné trasy nezkolabovala, výrazně se snížil počet řidičů, kteří se problematickému místu vyhnuli, a nedošlo k žádné mimořádné události. Tuto akci vnímám i jako základ pro další podobná omezení, které nás v budoucnu, například v souvislosti s plánovanou opravou Barrandovského mostu, čekají. Budu rád, když se toto poděkování Vaším prostřednictvím dostane ke všem, kteří na této akci mají svůj podíl. Děkuji Vám a těším se na další spolupráci, Mgr. Jozef Sinčák, generální ředitel TSK a.s.

 

Vážený pane řediteli, rád bych poděkoval za přístup a velkou pomoc Vašim strážníkům Poříčního útvaru. Jejich jména bohužel nevím, ale čísla odznaků mají 1936 a 3409. Ve čtvrtek dne 25. 7. 2019, jsem seděl s mojí přítelkyní večer na náplavce na lodi a nešťastnou náhodou jí omylem spadla kabelka do vod Vltavy. Snažili jsme se hned požádat o pomoc zaměstnance na lodi, jestli nemají něco, čím by se dala vytáhnout z vody. Bohužel nikdo nám tam v danou chvíli nepomohl a tak kabelka šla ke dnu. Přítelkyně v ní měla větší obnos peněz a drahý mobil, který byl jen pár dnů starý. Zkusil jsem tedy poprosit o pomoc složky HČR, PČR a nakonec i městskou policii. Jedině Vaši kolegové na lince 156 se nám snažili pomoci. Hned nás přepojili na Poříční útvar, paní operátorka ale nemohla v tu dobu na dané místo nikoho poslat. Říkali jsme si, že jsme tedy bez šance a odešli jsme pryč. Druhý den jsem zkusil kontaktovat svého známého, který u Vás vykonává funkci ředitele jednoho místního oddělení. Ten mi poradil, ať zkusím znovu zavolat na vaši linku, že mi třeba dokážete pomoci. Říkal jsem si, že to nemá cenu, kdo by zachraňoval kabelku. Po dalším zavolání na vaši linku a přepojení na Poříční útvar, jsem byl mile překvapen. Paní jsem znovu celou situaci vysvětlil, ta ani chvilku neváhala a hned mi řekla: „My Vám pomůžeme. Buďte v určitý čas u té lodi a já Vám tam pošlu kolegy potápěče na lodi.“ Po připlutí lodi MP, jsem strážníkům vysvětlil, co se stalo, a ukázal na místo, kde by se mohla kabelka nacházet. Sám jsem si říkal, že od včerejšího dne se stejně nenajde. Váš strážník nás uklidňoval, že ji určitě najdou a měl pravdu. Potápěč se po nějaké době opět objevil na hladině Vltavy a  dokonce s kabelkou. Nevěřili jsme tomu a byli za to moc vděční. Mobil byl už sice odepsaný, ale díky za  ty osobní doklady a větší obnos peněz. Rádi bychom chtěli těmto pánům strážníkům ještě jednou moc poděkovat. Máte u městské policie opravdové profesionály s lidským přístupem. Nikdy na tuto pomoc nezapomeneme. S pozdravem D. J.

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat za zapůjčení a obsluhu nafukovacího hradu pro děti na naši akci „Obec Rohozná slaví 650 let", kdy jsme si připomněli první oficiálně doloženou zmínku o obci Rohozná. Velký dík patří panu řediteli OŘ Městské policie Praha 1 a strážníkům, kteří po celou dobu dbali na bezpečnost dětí. Všichni jmenovaní svým přístupem a vystupováním přispěli k reprezentaci a dobrému jménu Městské policie Praha. Ještě jednou všem moc děkuji. S přáním hezkého dne Štěpánka Šteflová, starostka obce Rohozná.

 

Vážení, omluvte, prosím, mé oslovení (neznám žádné jméno ani oddělení), ráda bychom touto cestou poděkovala za  mimořádnou ochotu a vstřícnost Vašich pracovníků-policistů z Městské policie v Korunní ul. č. 98 v Praze 10, v  pondělí dne 24. června 2019, dopoledne. V sobotu dne 22. 6. 2019 odpoledne jsme se s mým přítelem vraceli domů a  on v mém bydlišti, v domě v Praze 2, při vystupování z výtahu ve 4. patře upadl na mokré chodbě, na dlaždičkách plných vody (která údajně tekla ze střechy dovnitř domu), a děsně se potloukl; ani se nemohl postavit na nohy. Do mého bytu ve 3. p. se dostal ztěžka po schodech dolů. Hned jsem volala pohotovost. Sanitka přijela, dva sanitáři přítele odnesli na nosítkách do sanitky a odvezli do Všeobecné nemocnice. V noci jej přivezli zpět s tím, že mu byla udělána všechna potřebná RTG-vyšetření, a protože nemá žádná zranění, byl jen ošetřen a aby - až se vrátí domů do jižních Čech – v  případě potřeby vyhledal tamější lékařskou pomoc. Chtěli jsme odjet v neděli, ale přítel se ráno nepostavil na nohy, a  tak jsme návrat odložili na pondělí. Ráno se situace opakovala, a tak jsem volala linku „112" a prosila o pomoc s  přítelem do mého auta, abych jej mohla odvézt domů. Řekli mi, že pomoc pošlou. Asi za 30 minut přijeli dva policisté, kteří s neskutečnou ochotou, vlídností a vstřícností odvedli přítele po schodech dolů do výtahu a ven, tj. na ulici a posadili do mého auta. I mně pomohli s chůzí a s taškami, chodím o 2 berlích (po operaci krčku). Před odjezdem jsem požádala oba policisty, aby nám sdělili svá jména, a to nejen proto, abychom je mohli (já a můj přítel) pochválit u jejich nadřízených. Mou prosbu odmítli s tím, že konali jen svou povinnost a naše poděkování jim stačí. A tak Vám děkujeme touto formou a touto cestou za ochotu, vstřícnost a pomoc, které se nám postiženým dostalo od obou Vašich pracovníků-policistů v  pondělí dne 24. června 2019, dopoledne. S pozdravem J. V. a K. K.

 

Děkuji za ochotu a pomoc v nouzi, když mě zklamala baterie u mého auta ve večerních hodinách na  Václavském náměstí. Strážníci byli velmi ochotní a rychle moji situaci vyřešili. Děkuji hlídce ASTRA-20 strážníkům 0416, 2070, 2136. Vážím si jejich pomoci a profesionality. Z. V.

Vážený pane řediteli, dovolte mi prostřednictvím tohoto dopisu poděkovat strážníkům Městské policie za  jejich nezištnou pomoc při odstraňování opuštěného ležení lidí bez domova v Praze - Dolních Měcholupech. Ve svém osobním volnu pomohli zaměstnancům Úřadu městské části s úklidem výše zmíněného prostoru. S pozdravem Mgr. A. Jiří Jindřich, starosta MČ Praha-Dolní Měcholupy.

 

Dobrý den, jsou to sice už skoro tři měsíce, ale ráda bych Vám vyjádřila velké díky za pomoc v nouzi, kterou jste nám nabídl, když se mojí mamince porouchalo na Vypichu auto. Dodnes celá rodina vypráví, jak jste byl během prvních 10-15 minut jediný, kdo si neťukal na čelo, když jsme z nepojízdného auta vyndávali na  křižovatce kufry a děti, a zeptal se, co se stalo. Vaše nesobecká pomoc nám nejen pomohla dostat se včas na letiště, ale lépe se mi odjíždělo od maminky, která si narazila obě zápěstí, když nervózně telefonovala do  servisu a taxikáři. Doufala jsem, že bude aspoň klidná, že nám letadlo neuletí. Po našem odjezdu se naštěstí našlo pár dalších, kteří mamince pomohli odtlačit auto z křižovatky a pak už "jen" čekala na servis. Příjemně jste nás překvapil, když jste se u letiště rozloučil se slovy, že nám pomohla pražská městská policie. Byli jsme - a jsme pořád - vděční za Vaši pomoc. Ještě jednou děkuji za celou rodinu. S vřelým pozdravem a přáním všeho dobrého, Mgr. A. V.

 

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych vám touto cestou srdečně poděkoval za ukázku práce hipologie MP Praha, která s Vaším svolením proběhla minulý týden na letním dětském táboře Policejního prezidia v  Jankově u Votic. Kolegyně a kolega měli vše perfektně připraveno a velice poutavou formou prezentovali svou práci v celém svém spektru, které služba u MP Praha přináší. Po náročné ukázce nepodlehli více než 50 dotazům ze strany dětí. Z ukázky bylo patrné, že máte perfektně vycvičené koně a hlavně lidi, kteří tuto práci dělají s velkým nasazením. S pozdravem plk. JUDr. B. B., hlavní vedoucí 3. turnusu.

 

Vážený pane řediteli, rád bych Vám a všem příslušníkům Městské policie Praha 10 tímto poděkoval za  součinnost a pomoc při řešení náročné dopravní situace při uzavírce podjezdu v ulici V Korytech, která velmi zkomplikovala dopravní situaci v okolí podjezdu. Děkuji jménem městské části Praha 10 za vstřícnost a pomoc nad rámec běžných opatřeni. S přátelským pozdravem Filip Humplík, místostarosta MČ Praha 10 pro dopravu.

 

Vážený pane řediteli, chci Vás informovat, že dětské letní tábory (příměstský i pobytový) pro městskou část Praha 2, které minulý týden skončily, se velice povedly a to i zásluhou Vašeho pracovníka, pana Bc. L. K. Táborů určených pro děti z rodin, které jsou evidované na OSPOD Praha 2, a které plně hradí MČ Praha 2, se v Žihli zúčastnilo 29 dětí a v Praze 23 dětí. Vedle vedoucích, kteří s námi spolupracují celoročně, byl v  letošním roce přítomen právě i tento strážník a jeho přínos byl nepopiratelný. Děti ho znají z jeho práce ve  školách a na hřištích a z různých preventivních akcí a tak řešení některých problematických situací bylo mnohem jednodušší i díky jeho praxi a znalostem. Také velmi pomohl s vytvořením programu především příměstského tábora, kdy jsme mohli navštívit některá Vaše pracoviště. Děkuji Vám za možnost takto intenzivní spolupráce na táborech pro tyto děti, které žijí mnohdy ve složitějších podmínkách, než si umíme představit. A budu ráda za další spolupráci. S pozdravem Mgr. R. S., vedoucí Stanice techniků Vyšehrad DDM.

 

Vážený pane řediteli, dovolte mi prostřednictvím tohoto dopisu poděkovat strážníkům městské policie, sl. č. 1580 a 3363, za jejich nezištnou pomoc při odstraňování opuštěného ležení lidí bez domova v Praze - Dolních Měcholupech. Ve svém osobním volnu pomohli zaměstnancům Úřadu městské části s úklidem výše zmíněného prostoru. S pozdravem Mgr. A. Jiří Jindřich, starosta MČ Praha – Dolní Měcholupy.