Dobrý den,

ráda bych vás touto cestou informovala o velmi profesionálním, rozumném, aktivním a lidském přístupu řešení případu okrskářem z Prahy 4 Michle č. 1221.

Zároveň bych mu i touto cestou ráda ještě jednou poděkovala za jeho profesionální přístup. Tohoto strážníka jsem kontaktovala, když mě koncem února 2019, na procházce mezi Branickou spojkou a odstavným nádražím Praha-Jih, napadl pes a kousl mě mírně do nohy. Poté, co se dozvěděl o případu, situaci řešil rozumně, velmi lidsky, s přehledem a aktivně. Kontaktoval majitele, prohlédl celou situaci na daném místě, doklady i psa. Majitele poučil o potřebě psa ovládat a hlídat a dostavit se s ním na prohlídku k veterináři. Opakovaně kontroloval jednání majitele i psa. Případu se věnoval s odpovědností i ve svém volnu, sám nakonec zařídil i prohlídku psa na veterinární klinice. Byl to opravdu profesionální výkon.

 

Vážený pane řediteli,

rádi bychom Vám poděkovali jménem Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan za pomoc Vašich kolegů z  Městské policie Praha 1, při zajištění masopustního průvodu a veselice na Kampě, včetně poskytnutí prostor služebny na Kampě, jako zázemí pro pořadatele a účinkující. Velmi si vážíme spolupráce s Městskou policií, a věříme, že do budoucna bude asistovat při všech našich akcích, tak jako doposud.

 

 

Dobrý den pane řediteli,

úvodem se omlouvám, že Vás obtěžuji. Abych Vás nezdržovala, přejdu rovnou k věci.

Ve středu 13. 3. nám, shodou nešťastných okolností, utekl ze zahrady pes, malamut. Já byla v tu dobu (kolem 13 hod) s dvouletými dvojčaty v nemocnici na vyšetření, na které jsme byli objednáni asi 3 měsíce, a tudíž jsem nemohla okamžitě reagovat. Vaši strážníci (2459, 2289,1532 a operační 0727 a 0165) však byli neuvěřitelně nápomocní. Mě jako první o situaci - útěku psa - informovala společnost, u níž je pes na základě čipu registrován a byl mi předán kontakt na strážníky, které jsem následně kontaktovala. Protože jsem nemohla okamžitě odejít z nemocnice a psa vyzvednout, požádala jsem je, aby psa předali sousedům. Samozřejmě jsem si plně vědoma, že by bylo jednodušší zavolat odchyt. Avšak strážníci souhlasili s tím, že to není problém a psa skutečně přivedli a předali sousedovi. Mně tímto ušetřili velmi mnoho starostí, času i nákladů. Jejich jednání bylo velmi příjemné, ochotné a při nejmenším byla evidentní velká snaha pomoci.

Vaším prostřednictvím bych ráda strážníkům znovu co nejsrdečněji poděkovala a Vám bych si dovolila popřát co nejvíce takových lidí, co jsou na správném místě.

P. S. Již byla učiněna všechna možná opatření, abychom předešli dalšímu útěku psa.

 

Dobrý den,

rád bych oznámil zásah příslušníka Vašeho okrsku, který mi pomohl v opravdu kritické situaci.

Dne 21. 2. jsem jel na parkoviště Drnovská 54, aby mě pak s manželkou dopravili na letiště na třítýdenní dovolenou v Thajsku.

V Praze mi přestala fungovat navigace, bloudil jsem více než hodinu s tím, že v noci parkoviště včas nenajdu. Naposled jsem se ptal na cestu v KFC na Evropské třídě. Zaparkoval jsem zcela nevhodně (byl jsem tak „mimo“, že mi to už bylo jedno). Když se vracím, zase s nepořízenou, vidím u mého auta policejní majáček. To mi ještě chybělo. K infarktu jsem asi neměl daleko.

K mému překvapení mladý policista, který již na mě čekal, mě místo represí chlácholivě uklidňoval: „Klid pane, my Vás tam zavezeme“. Opravdu, vedl mě až na místo. Bylo mi jasné, že sám bych tu správnou

cestu nenašel. Na místě ani on ani jeho kolegyně nepočkali na příval díků a odjeli za svými povinnostmi.

Mladý sympatický policista nejen, že zachránil naší dovolenou, moji nervovou soustavu, ale názorně ukázal, jak v praxi uplatňovat slovo „pomáhat“, jež máte v logu. O zvýšení prestiže policie, což teď všude propaguji, ani nemluvě.

Určitě je ve Vašich řadách takových policistů - džentlmenů víc a tak lze Pražákům jen závidět. Prosím, vyřiďte zmíněnému policistovi i jeho kolegyni ještě jednou co nejupřímnější dík.

P. S. Stalo se to 21. 2. 2019 asi v 20:45 hod. před KFC na Evropské tř., několik km od odbočky na Vlastinu ul. SPZ bylo na konci, myslím, 4140.

 

 

Dobrý den,

dne 20. 3. 2019 se v dopoledních hodinách na recepci hotelu obrátil host s tím, že zaplatil za cestu z Hlavního nádraží do hotelu 30 euro a že se mu zdá částka vysoká. Pověřený Security zaměstnanec hotelu požádal prostřednictvím linky 156 o pomoc TAXI tým Městské policie Praha. Strážníci svým přístupem a skvěle odvedenou prací nepoctivého taxikáře dohledali. Ten se pak v jejich doprovodu přišel do hotelu omluvit a vrátil část inkasované částky, která neodpovídala běžně účtované ceně. Chtěli bychom tímto všem angažovaným strážníkům poděkovat za jejich práci a  požádat vedení Městské policie Praha o předání tohoto poděkování. Velmi si vaší práce vážíme.

 

 

Dobré páteční odpoledne,

chtěl bych Vám jménem hotelu a našich hostů z USA vyslovit poděkování za činnost strážníků TAXI týmu MP Praha, kterým byl dne 21. 3. 2019 dán nový poznatek ohledně nepoctivého chování řidiče TAXI. Ten si účtoval cenu vyšší než obvyklou za cestu z Hlavního nádraží do našeho hotelu. Strážníci Taxi týmu řidiče v průběhu dne našli a on se v jejich doprovodu přišel na hotel omluvit a peníze zákazníkům vrátil. Hotel a hosté velmi pozitivně vnímají výsledky práce strážníků a opětovně společně vyslovujeme poděkování všem zainteresovaným strážníkům Taxi týmu Městské policie Praha. Děkujeme za Vaši práci.

 

 

Vážený pane řediteli,

chtěli bychom touto cestou poděkovat za lidský přístup a operativní pomoc Vašemu strážníkovi číslo 1617.

V sobotu dopoledne 23. 3. 2019 nám při poruše auta operativně a velmi vstřícně pomohl. Zavolal hlídkový vůz a  společně nám závadu vyřešili. Poděkování patří všem třem strážníkům.

Jejich chování nás mile překvapilo. Děkujeme.

 

 

Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat za pomoc při zajištění akce Kbelská 10.

Podle ohlasů samotných běžců, nebyl na trase žádný problém a ani já jsem žádnou kolizi v průběhu nezaznamenala.

Kdyby ale byla z Vaší strany nějaká připomínka, co bychom mohli udělat jinak a lépe, budu ráda za zpětnou vazbu.

Ještě jednou díky moc!

 

 

Dobrý den, vážení,

včera v pozdní odpolední hodině (před 18h) jsem doslova zabloudila ve spleti úzkých uliček v okolí Mostecké věže. Uličky byly přeplněné turisty, na tabule již bylo velmi špatně vidět a tak jsem i přes telefon s navigací v ruce úspěšně

bloudila, než se přede mnou objevila svítící reflexní vesta člena Vašeho sboru.

Z mého pohledu se objevil svítící anděl č. 1691, který nejenže obrátil směr mé chůze, ale osobně mě naprosto bezpečně dovedl na místo srazu s mými přáteli, kteří si mě převzali.

Váš člen sboru 1691 ani nevyslechl všechna poděkování a skromně s úsměvem zmizel.

Je mi 73 let. Včerejší setkání s andělem č. 1691 a jeho pomoc byl pro mne velice silný zážitek. Zbavil mě paniky a  nastupujícího stresu. Velmi děkuji.

 

 

 

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych opravdu upřímně poděkovala "Vašim" strážníkům za pomoc naší klientce, která je nevidomá. Strážníci jednali neuvěřitelně lidsky, laskavě, přitom ale naprosto profesionálně.

Dne 9. 3. 2019 v čase mezi 14 - 15,30 hod se na linku 156 obrátila telefonicky naše klientka ze sídliště Barrandov, která je nevidomá. Trpěla akutní bolestí zubů a potřebovala se dostat na zubní pohotovost ve Spálené ulici. Bohužel, její doprovod byl mimo město a ona měla velikou obavu z přesunu na pro ni neznámé místo. Vzhledem k tomu, že v  organizacích, které pomáhají nevidomým, je nutné převoz či doprovod dojednávat dopředu, neměl ji kdo pomoci. Obrátila se na městské strážníky na lince 156, kteří byli velmi vstřícní a ochotní. Paní se přemístila MHD na Národní třídu, kde na ni čekali strážníci městské policie, doprovodili ji na zubní pohotovost a po ošetření z Městské polikliniky zpět na zastávku MHD Národní třída.

Velmi si vážíme jejich vstřícného přístupu a ochotě pomoci osobě se zdravotním handicapem, která se ocitla v tíživé situaci. Přestože se to může zdát jako maličkost, hodnotíme tento čin jako čin s obrovským přínosem pro naši klientku. Ještě jednou děkujeme, a pokud by to bylo možné, uvítáme, když strážníkům naší pochvalu předáte.

 

 

 

Tímto bych chtěl poděkovat strážníkům zařazeným u Městské policie Praha - Obvodní ředitelství Praha 12. Dne 13. 3. 2019 v dopoledních hodinách byli osloveni v souvislosti s výskytem hledané osoby v okolí Sofijského náměstí. V rámci místní znalosti osobu strážnici poznali a domluvili se na další součinnosti s naším odborem. V rámci této součinnosti byla osoba ještě téhož dne vypátrána a zatčena.

 

 

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych Vám i zasahujícím příslušníkům Vaší organizace poděkoval za profesionální přístup, vysoké nasazení a příkladnou spolupráci s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy při likvidaci rozsáhlého požáru skladovací haly v Praze-Michli.

Velice si vážím osobního přístupu a aktivního nasazení příslušníků všech složek, kteří učinili vše proto, aby nedošlo k  ohrožení obyvatel městské části a současně se podíleli na záchraně majetku v hodnotě desítek milionů korun.

Zároveň chci vyjádřit naději, že tato příkladná spolupráce bude pokračovat i nadále.

S pozdravem

Ing. Petr Hlubuček

radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti

 

 

Dobrý den,

dnes 7. 3. 2019 asi v 8.15 jsem volala strážníky MP Praha 2. Seděla jsem v tramvaji, která jela směrem od nábřeží na  Moráň a při zahýbání tramvaje jsem si všimla, před nástupním můstkem tramvaje, muže, který klečel na pejskovi a dával mu jednu ránu za ranou do hlavy a celého těla (pěstí i otevřenou dlaní). Jen po dobu, co jsem mohla zahlédnout z okna tramvaje, jsem napočítala asi 12 -14 ran vedených s poměrně velkou razancí. Kolik jich pejsek ve  skutečnosti dostal, než jsem vystoupila z tramvaje a vrátila se zpět k místu, kde se odehrávala tato situace, nevím. Když jsem přišla na místo, pejsek ležel na zemi, nereagoval a celý se silně třásl. Pán mi tvrdil, že dává pejskovi "zpětnou vazbu", protože mu utekl, když viděl Pitbula. Na otázku, proč se ale pejsek tak silně třese, nedokázal odpovědět, jen dodal, že se musí "vyklidnit". Když se pejsek přestal třást a začal reagovat na povel, pán řekl, že nemá povinnost tady čekat a i s pejskem odešel. Strážníci, kteří přijeli, rychle následně odešli ve směru, kterým se vydal pán s pejskem.

 

Popsala jsem podrobně celou situaci proto, že je názorným příkladem toho, na koho se v dané chvíli lidé zřejmě obrací. Jste to Vy, strážníci, kteří vykonáváte, kromě zákonem stanovených povinností, i službu veřejnosti. Chci Vám poděkovat a celé městské (obecní) policii za Vaši práci. Za to, že ji vykonáváte "srdcem". Osobně se domnívám, že jste to zpočátku vzniku obecní policie neměli vůbec jednoduché, ale dokázali jste a stále dokazujete, že je obecní policie, vedle dalších podobných složek, účinným a významným veřejným sborem v této společnosti. Nevím, s kým jsem mluvila na operačním středisku a kdo byli strážníci daného okrsku, kteří přišli na výše uvedené zavolání, prosím o vyřízení poděkování resp. DĚKUJI Vám všem.

 

 

Dobrý den, vážený pane řediteli,

včera k nám na úřad městské části přišel problémový klient a vzhledem k jeho jednání bylo nutné povolat hlídku městské policie.

Ráda bych tímto poděkovala nejen strážníkovi, který byl již na odchodu domů, protože mu končila služba a přesto se velice ochotně vrátil a po celou dobu řešení incidentu byl přítomen.

Zároveň velice děkuji za absolutně profesionální výkon i dalšímu strážníkovi, který celou situaci zvládal s absolutně obdivuhodným přístupem.

 

 

 

Dobrý den,

nenašla jsem jiný kontakt, kam by se dala napsat pochvala, tak to zkusím sem, na FCB. Ráda bych poděkovala strážníkovi, který mi dnes, 11. 3., pomáhal v Londýnské ulici s nepojízdným autem. Zastavila jsem na místě pro invalidy, sama mám ZTP, ale místo bylo na jinou SPZ. Šla jsem si kousek dál něco vyzvednout, ale bohužel se mi už nepodařilo nastartovat. Strážník šel okolo, tak jsem ho poprosila o pomoc. Fakt se snažil, sehnal mi kabely, choval se velmi profesionálně, i když se auto nepodařilo nastartovat a já tam zůstala dalších asi pět hodin, kdy mi poslali špatnou odtahovku, chodil se ptát, jestli něco nepotřebuji. Byl fakt moc milý, a to já policisty opravdu nesnáším, pardon a  díky.