strázník novy 201617.7.2017

Strážník ve svém volnu zasahoval proti muži s mačetou

Vynikající práci odvedl strážník ve svém osobním volnu, kdy zpacifikoval útočníka ozbrojeného mačetou. Ze svého bytu uslyšel z ulice hluk a spatřil muže, jak vleče za vlasy ženu. V ruce držel mačetu a ohrožoval s ní další dva přítomné muže, kteří se snažili ženě pomoci. Strážník pohotově násilníka odzbrojil a omezil na osobní svobodě. Případ si převzala Policie ČR.

Strážník sloužící na Obvodním ředitelství Městské policie Prahy 1 v neděli v ranních hodinách uslyšel z okna svého bytu na Novém Městě křik z ulice. Spatřil muže táhnoucího za vlasy ženu. V ruce držel mačetu a ohrožoval nejen jí, ale i dva muže, kteří se dotyčné snažili pomoci. Strážník okamžitě vyběhl k incidentu a pomocí hmatů a chvatů útočníka odzbrojil a omezil ho na osobní svobodě. Následně si ho převzala Policie České republiky, kterou přivolal jeden z přítomných mužů. Policisté si na místě celý případ převzali. Za svůj profesionální přístup bude dotyčný strážník odměněn medailí za statečnost. Ocenění mu bude předáno ředitelem městské policie Eduardem Šusterem. 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka ps rijen 2017

V novém čísle Vám přinášíme reportáž ze střelecké soutěže MP Praha, zajímala nás také problematika syndromu vyhoření, podívali jsme se s naší kolegyní na extrémní závody z pohledu účastníka a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)