tisen ikonaPOMOC!
Jsem v tísňové situaci

  odtah ikona        Vyhledávání

Vyhledávání odtažených vozidel

preobjednani ikonaPřestupky

Změna termínu, nezaplacené pokuty

najdi okrskare ikonaVáš strážník
Najdi svého okrskáře

chci se stat straznikem ikonaNábor
Nábor nových uchazečů

autosmajakem novy 201620.3.2017

 VIDEO 

Prý to byl omyl

Omyl, který nemusel dopadnout vůbec dobře. Strážníci řešili případ muže, který skákal mezi projíždějící auta, snažil se je zastavovat a potom si sedl na okraj zídky přímo nad  železničním tunelem. Jednatřicetiletý muž skončil na psychiatrické klinice jedné z pražských nemocnic.

Na podivně se chovajícího muže upozornil městkou policii řidič vozidla v neděli krátce po poledni. Podle oznámení měl muž skákat do vozovky před projíždějící vozidla a pokoušet se je zastavovat. Hlídka strážníků z Prahy 2 nalezla muže odpovídajícího popisu, jak sedí na  zídce, která se nachází přímo nad tunelem. Kouřil a nepřítomně se díval dolů na kolejiště. Na dotaz hlídky, proč tam sedí a zda nepotřebuje pomoc, reagoval slovy: „Nechoďte ke mně. Jděte pryč.“ Strážníci s ním navázali komunikaci a po chvíli sám slezl se zídky a začal s hlídkou spolupracovat. Cizinec byl roztěkaný, rozrušený, hrozilo, že by mohl mít sebevražedné sklony, proto strážníci přivolali na místo další složky záchranného integrovaného systému. Strážníkům  řekl, že to byl všechno asi jenom omyl. Záchranáři posléze jednatřicetiletého muže odvezli na psychiatrickou kliniku jedné z pražských nemocnic.

Aktuálně:

autosmajakem novy 201629.3.2017

Strážníci odhalili tři osoby hledané Policií ČR

Číst dál...

strázník novy 201629.3.2017

Trojice cizinců se pod záminkou falešné sbírky snažila vylákat z kolemjdoucích peníze

Číst dál...

pouta novy 201628.3.2017

Strážníci zadrželi pachatele bezprostředně po činu

Číst dál...

 PRAŽSKÝ STRÁŽNÍK 

Aktuální číslo (pdf)

02/2017

1

V novém čísle vám přinášíme rozhovor s Liborem Hadravou – radním pro bezpečnost hl. m. Prahy, dále pohled na přestupková pracoviště, reportáž ze cvičení Poříčního útvaru MP Praha LED 2017 a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)