tisen ikonaPOMOC!
Jsem v tísňové situaci

  odtah ikona        Vyhledávání

Vyhledávání odtažených vozidel

preobjednani ikonaPřestupky

Změna termínu, nezaplacené pokuty

najdi okrskare ikonaVáš strážník
Najdi svého okrskáře

chci se stat straznikem ikonaNábor
Nábor nových uchazečů

autosmajakem novy 201620.3.2017

 VIDEO 

Prý to byl omyl

Omyl, který nemusel dopadnout vůbec dobře. Strážníci řešili případ muže, který skákal mezi projíždějící auta, snažil se je zastavovat a potom si sedl na okraj zídky přímo nad  železničním tunelem. Jednatřicetiletý muž skončil na psychiatrické klinice jedné z pražských nemocnic.

Na podivně se chovajícího muže upozornil městkou policii řidič vozidla v neděli krátce po poledni. Podle oznámení měl muž skákat do vozovky před projíždějící vozidla a pokoušet se je zastavovat. Hlídka strážníků z Prahy 2 nalezla muže odpovídajícího popisu, jak sedí na  zídce, která se nachází přímo nad tunelem. Kouřil a nepřítomně se díval dolů na kolejiště. Na dotaz hlídky, proč tam sedí a zda nepotřebuje pomoc, reagoval slovy: „Nechoďte ke mně. Jděte pryč.“ Strážníci s ním navázali komunikaci a po chvíli sám slezl se zídky a začal s hlídkou spolupracovat. Cizinec byl roztěkaný, rozrušený, hrozilo, že by mohl mít sebevražedné sklony, proto strážníci přivolali na místo další složky záchranného integrovaného systému. Strážníkům  řekl, že to byl všechno asi jenom omyl. Záchranáři posléze jednatřicetiletého muže odvezli na psychiatrickou kliniku jedné z pražských nemocnic.

Aktuálně:

alkohol auto nadychano 201621.9.2017

Strážníci zadrželi během jednoho dne dva řidiče pod vlivem alkoholu

Číst dál...

násilí nový 201619.9.2017

Agresivní muž řádil na pražském úřadu práce

Číst dál...

prvni pomoc novy 201619.9.2017

Strážníci zachránili život seniorce, která upadla ve svém bytě

Číst dál...

ROČENKA K 25 VÝROČÍ MĚSTSKÉ POLICIE 

cz brozura ikona

 PRAŽSKÝ STRÁŽNÍK 

Aktuální číslo (pdf)

08/2017

titulka9 2017

V novém čísle Vás provedeme linkou 156 na Praze 2, podíváme se na počátky vzniku tohoto časopisu, již v krátkosti probereme nový výstrojní řád a další...

archiv (od roku 2004)